Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Vypsány nové technické kurzy v iQFABLABU

Vypsány nové technické kurzy v iQFABLABU

28.01.2023

Naplánovali jsme další kurzy na rok 2023. Pořiďte zážitkový dárek pro rodinného kutila nebo udělejte radost sobě a přijďte si povyrábět do naší chytré dílny.

Technický kurz Řezání a gravírování do dřeva - LASER

Co tě čeká?

Kreativní kurz s vůní dřeva. Osaháš si software a přístroje dostupné ve specializovaných dílnách. Naučíš se, jak si ovládat software CorelDRAW a jak v něm připravit podklady pro řezání laserovou řezačkou. Ukážeme si, jak pracovat s laserem Epilog, jaké materiály zvolit a kterým se vyhnout. Dozvíš se, jak nastavit hodnoty při práci s různými materiály. Podíváme se na hotové výrobky, zdroje inspirace a vychytávky, které vám usnadní práci. Vyrobíš si originální dárek pro sebe, nebo své blízké s vlastnoručně navrženým tvarem a obrázkem.

Kurz laser

Čas a trvání: Kurzy trvají cca 4 hodiny. První tři hodiny jsou věnovány náplni kurzu, v závěru mají návštěvníci možnost zakoupit si další materiál a dál volně tvořit.

Cena: 1490 Kč/os.

Absolvování kurzu vyžaduje základní znalost ovládání PC. Čeká tě uvítací balíček, certifikát, materiál.

Termín: 26. 3. 2023

Technický kurz 3D tisk pro začátečníky

Co tě čeká?

Kurz obsahuje teoretickou i praktickou část. V teorii se seznámíme s historií a technologiemi 3D tisku, povíme si něco o jeho využití a dostupných materiálech. Ukážeme si, kde najít nebo vytvořit model pro 3D tisk. V praktické části si ukážeme základní ovládání tiskárny Prusa MK3S, třeba jak zavést a vyměnit filament. Čeká vás příprava tiskárny a modelu pro tisk a tisk drobného modelu. Proběhne i ukázka UV LED tiskárny a nakonec přidáme tipy k další práci.

Pokud je pro tebe 3D tisk jako španělská vesnice, přečti si náš článek o 3D tisku na iQBLOGU.

Kurz 3D tisku

Čas a trvání: Kurzy trvají cca 4 hodiny. První tři hodiny jsou věnovány náplni kurzu, v závěru mají návštěvníci možnost zakoupit si další materiál a dál volně tvořit.

Cena: 1490 Kč/os.

Absolvování kurzu vyžaduje základní znalost ovládání PC. Čeká tě uvítací balíček, certifikát, materiál.

Termín: 5. 3. 2023

Těšíme se na tebe v naší chytré dílně!