Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

  1. Úvod
  2. iQPLANETÁRIUM
Intro

iQPLANETÁRIUM

Projekce filmů na vesmírná i pozemská témata.

Dechberoucí pořady s vesmírnou tématikou ve 4K rozlišení!

Navštivte v budově iQLANDIE naše planetárium – místo, kde se dozvíte o aktuálním dění na noční obloze a užijete si parádní filmovou projekci. iQPLANETÁRIUM je klimatizované a nabízí celkem 50 míst s pohodlnými sedačkami.

Jaké typy pořadů nabízíme?

  • Filmy – Na úvod se seznámíte s aktuální noční oblohou. Následně vás čeká film dle vašeho výběru. Celková délka programu je přibližně 45–60 minut.

  • Živáky – Unikátní živě moderované pořady z dílny našich lektorů doplněné o názorné experimenty. Délka programu je přibližně 60 minut.

Planetárium lze navštívit samostatně, bez nutnosti zakoupení vstupenky do dalších expozic. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme zakoupit si vstupenky předem.

Máme připravený různorodý program pro veřejnost, školy i firmy. Z naší nabídky si můžete vybrat hned z několika projekcí. 

Prohlédněte si dnešní program 

Program pro veřejnost

Program pro veřejnost

Více o expozici
Program pro školy

Program pro školy

Více o expozici
Speciální pořady a akce

Speciální pořady a akce

Více o expozici

 

Medailonek vedoucího iQPLANETÁRIA: Martin Gembec

Martin Gembec je českolipský rodák, učitel a obrovský nadšenec do astronomie, kosmonautiky, robotiky a moderních technologií. V dětství to byly právě knihy, které Martina přivedly na jeho cestu za hvězdami a dalšími úkazy noční oblohy. Od knih se postupně dostal k vlastnímu fotoaparátu a vlastním hvězdářským dalekohledům – Martin stále přináší řadu dechberoucích fotografií (nejen) objektů, které jsou při prostém pohledu na noční oblohou neviditelné a o kterých s nadšením vypráví dospělým i dětem.

Martin Gembec

V současnosti Martin působí jako vedoucí našeho iQPLANETÁRIA a učí na Základní škole v ulici 5. května. Mimo to působí jako místopředseda Klubu astronomů Liberecka (který se od listopadu 2010 se stal pobočkou České astronomické společnosti) a vedoucí libereckého Digicentra Elixíru do škol.

Obrovské nadšení, touha vzdělávat a předávat informace každému, kdo o ně má zájem, stojí za velmi dlouhou řadou příspěvků, které Martin během let vytvořil. Již od roku 1999 vede svůj vlastní web Astronomické události, přes deset let přispívá na server Astro.cz, o kosmonautice informuje i na serveru Kosmonautix.cz a je jedním z autorů našeho iQBLOGU.

Přes veškerou aktivitu – neustálé pozorování astronomických jevů, učitelskou činnost, psaní článků pro nejrůznější servery a vedení týmu iQPLANETÁRIA a libereckého Digicentra – si Martin stále najde čas na další způsoby, jak své zájmy popularizovat. V IQPLANETÁRIU můžete navštívit již pravidelný cyklus pořadů s názvem Večery pod hvězdami, během kterých se dozvíte informace z aktuálního dění v astronomii a kosmonautice.  Večery pod hvězdami se odehrávají vždy ve čtvrtek na začátku nového měsíce. Navíc Martin občasně organizuje živá vysílání neobvyklých jevů na denní i noční obloze nebo se při nich s Vámi podělí o zajímavé informace a tipy pro vlastní pozorování.

Pokud byste měli chuť se s Martinem setkat tváří v tvář, navštivte Večery pod hvězdami nebo některou z akcí IQPLANETÁRIA přímo v terénu. Můžete také zkusit své štěstí na některém z pořadů, které IQPLANETÁRIUM uvádí.

Co se u nás děje

Večery pod hvězdami č. 28

koná se 02.02.2023 od 18:00

Pravidelný cyklus setkání připravovaný vedoucím iQPLANETÁRIA, Mgr. Martinem Gembecem, známým popularizátorem astronomie, který probíhá v iQPLANETÁRIU.

Večery pod hvězdami č. 27

koná se 05.01.2023 od 18:00

Pravidelný cyklus setkání připravovaný vedoucím iQPLANETÁRIA, Mgr. Martinem Gembecem, známým popularizátorem astronomie. Večery pod hvězdami probíhají v iQPLANETÁRIU.

Pozorování - zákryt Marsu Měsícem

od 08.12.2022 do 08.12.2022

V případě dobrého počasí proběhne live stream pozorování zákrytu Marsu Měsícem. Kdo si dá přednášku ke snídani?