Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Pro návštěvníky
  3. Akce
  4. Večery pod hvězdami č. 29

Večery pod hvězdami č. 29

Pravidelný cyklus setkání připravovaný vedoucím iQPLANETÁRIA, Mgr. Martinem Gembecem, známým popularizátorem astronomie, který probíhá v iQPLANETÁRIU.

Tradičně začátkem měsíce se scházíme v našem iQPLANETÁRIU, abychom si prohlédli aktuální oblohu, a když to počasí umožní, podívali se i dalekohledy.

Aktuální témata

Březnové setkání vás vezme na vrchol havajské hory Mauna Kea. Ocitneme se v astronomickém ráji mezi kopulemi největších dalekohledů. Poté sestoupíme zpět do nižších poloh České republiky a prozkoumáme dění na noční obloze v březnu. Shrneme si, jak jsme prožívali průlet komety C/2022 E3 (ZTF) v blízkosti Země. Připomeneme také další zajímavé astronomické jevy a čerstvé události v kosmonautice a výzkumu Sluneční soustavy. Například setkání Jupiteru a Venuše na večerní obloze, testy velké rakety SuperHeavy společnosti SpaceX, nebo dění na Marsu.

Omezená kapacita: 50 osob. Prosím registrujte se a rezervujte si svá místa.​

Vítáni jsou hvězdní fanoušci od 10 let.

Vstupné je dobrovolné.

Těšíme se na galaktickou viděnou!

Datum a čas konání:
02.03.2023 18:00
Kde:
iQPLANETÁRIUM