Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Pro návštěvníky
  3. Akce
  4. iQCAFÉ - Od pyramid po roboty

iQCAFÉ - Od pyramid po roboty

Digitální archeoložka a popularizátorka umělé inteligence Sara Polak zavítá poprvé do Liberce a v rámci další přednášky z pravidelného cyklu iQCAFÉ popovídá o vývoji a využití umělé inteligence a jejím vlivu na společnost v historickém kontextu.

O přednášející

Sara Polak (www.linktr.ee/sarapolak) je výzkumnicí na FIT ČVUT, kde v rámci výzkumné skupiny CCHAOS studuje simulace komplexních společenských systémů pomocí optiky archeologie, filozofie a evoluční antropologie a za využití moderních technologií jako virtuální realita a umělá inteligence.

Spolu s kolegy zkoumá, proč se lidská společnost vyvíjí tak, jak se vyvíjí, a co tvoří anatomii společnosti a civilizací. Sara vystudovala archeologii a antropologii na Oxfordu s doktorátem z lidského poznávání a hudby. V posledních šesti letech pracovala v hi-tech společnostech v Británii, USA a na Novém Zélandu. Během pandemie covidu-19 se aktivně věnovala popularizaci umělé inteligence pro širokou veřejnost, která jí vysloužila Forbes 30 pod 30 a TOP inovátor roku 2022. Sařinou vášní je pomáhat institucím a jednotlivcům procházet další kapitolou společenského rozvoje, které bude dominovat umělá inteligence. Chce pomoci společnosti při přijímání nejnovějších inovací.

Jaké bude téma dubnového iQCAFÉ?

Propojení dvou na první pohled neslučitelných světů – historie a umělé inteligence. Lidstvo se už tisíce let pohybuje v opakujících se patternách a sinusoidách. Stručně řečeno, děláme pořád ty samé věci a stejné chyby. Pak ale přijde krize, která otevře dveře novým možnostem a novým způsobům přemýšlení a fungování. Už nějaký čas technologie, jako je internet, blockchain, umělá inteligence nebo kryptoměny, hýbou společenskou strukturou. Jak se to celé vyvrbí? Čeká nás konec národních států, nebo vznik nové paralelní cloudové civilizace? Nebo pouze procházíme konstantní transformací doprovázenou čím dál tím lepšími technologiemi? Je možné, že naše evoluční přirozenost netkví ve velkých, komplexních sociálních uskupeních ale v decentralizovaných kmenech, a toto činí jakoukoliv civilizaci dlouhodobě neudržitelnou? Pojďte na výlet časem od pyramid až po roboty, a pojďte se ponořit do výzkumu o simulaci komplexních společenských systémů abyste lépe porozuměli anatomii civilizace ve které žijeme, a uměli se lépe obrnit na budoucnost.

 

Přednášející: Sara Polak

Téma: „Od Pyramid po Roboty“

Místo konání: MatematikUm, 3. podlaží budovy iQLANDIE

Co je iQCAFÉ?

  • Speciální seriál přednášek s přírodovědnou tematikou
  • Určeno dospělým i studentům vysokých a středních škol
  • Nutná registrace na přednášku.
  • Vstup zdarma.
Datum a čas konání:
25.04.2023 17:00
Kde:
MatematikUM