Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. iQPLANETÁRIUM
  3. Uvádíme
  4. Program pro veřejnost

Program pro veřejnost

Užijte si filmovou projekci s prohlídkou aktuální noční oblohy, nebo náš živě moderovaný autorský pořad!

planetko veř

Nabídka filmů:

Před filmem probíhá přibližně 15minutová prohlídka aktuální noční oblohy.

NOVINKA: Vesmírní parťáci: světelná mise

(45 min, doporučený věk: 8+)

Starouš a malá Zoe jsou parťáci, kteří si užívají poklidného pobytu na svém ranči až do dne, kdy do jejich života zasáhne podivná událost: světlo Slunce náhle začne slábnout. Naši dva hrdinové nemají času nazbyt. Vrhají se do dobrodružství za záchranou slunečního světla. Při tom se Zoe dozví spoustu zajímavých informací o barvách a chování světla.

Vesmírní parťáci

Kosmická odysea

(45 min, doporučený věk: 8+)

Film Kosmická odysea pojednává o naší touze poznat vesmír od počátků lidské civilizace po současnost. Ponoříte se do starověkých představ, budete u zrodu prvního dalekohledu a pomůžete poodhalit revoluční poznatky, které jsou dnes naprosto zásadní pro zkoumání celého vesmíru.  Prohlédnete si observatoře na Zemi, v kosmickém prostoru, a dokonce i v podzemí.

kosmická adysea

Cesta časem

(65 min, doporučený věk: 10+)

Představte si 14 miliard let trvající existenci vesmíru zkrácenou na pouhý rok. Začneme Velkým třeskem v první lednové sekundě a skončíme současností těsně před půlnocí posledního dne v roce. S použitím tohoto měřítka se planetárium změní na stroj času, díky němuž uvidíme, jak se formovala naše Mléčná dráha, Slunce a Země, a dozvíme se, jak asi vznikl a jak se vyvíjel život na naší planetě.

cesta casem

Astronaut

(40 min, doporučený věk: 8+)

Film Astronaut vám dá nahlédnout do zákulisí života astronautů – jak a kde probíhá jejich výcvik, jakou techniku potřebují k pobytu na oběžné dráze, jaké účinky mají extrémní podmínky panující ve vesmíru na jejich lidské tělo. 

astronaut

Úsvit kosmického věku

(60 min, doporučený věk: 8+)

Film provede diváka od počátečních letů do vesmíru, přes mise programu Apollo k Měsíci, až po současné komerční lety. Za všemi těmito milníky stáli lidé. Nechte se inspirovat jejich vášní, nadšením a vytrvalostí a prožijte znovu tato napínavá vesmírná dobrodružství.

usvit

Planety

(45 min, doporučený věk: 10+)

Podíváme se, jak před 4,5 miliardami let vznikla Sluneční soustava. Zjistíme, z čeho se skládají jednotlivé planety, jak vypadají a co skrývají za tajemství. Zažijeme úchvatné průlety nad marsovskou krajinou nebo skrz prstence Saturnu.

planety

Přírodní výběr

(60 min, doporučený věk: 8+)

Projekce vhodně doplňuje tematiku vývoje života na Zemi. Žáci se stanou společníky Charlese Darwina při jeho cestě na palubě lodi Beagle, během níž se rodila teorie přírodního výběru. Seznámí se ale také s teorií pohlavního výběru, která mimo jiné značně ovlivňuje vzhled živých organismů.

prirodni vyber

Nabídka živáků:

Jedná se o kombinaci živě moderovaného pořadu a filmu.

DOPORUČUJEME: Sluneční soustavou

(60 min, doporučený věk: 8+)

Živě moderovaný pořad vás vezme na pouť Sluneční soustavou i za její hranice. Prozkoumáme hvězdy, planety i jejich měsíce a poznáme jejich vlastnosti. To vše bude doplněno názornými experimenty na Pozemšťanech.

slunecni soustava