Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. iQPLANETÁRIUM
  3. Novinky
  4. Večery pod hvězdami č. 28

Večery pod hvězdami č. 28

Pravidelný cyklus setkání připravovaný vedoucím iQPLANETÁRIA, Mgr. Martinem Gembecem, známým popularizátorem astronomie, který probíhá v iQPLANETÁRIU.

Tradičně začátkem měsíce se scházíme v našem iQPLANETÁRIU, abychom si prohlédli aktuální oblohu, a když to počasí umožní, podívali se i dalekohledy.

Aktuální témata

Hlavním tématem setkání bude kometa C/2022 E3 (ZTF), která na přelomu ledna a února dosahuje maximálního jasu. Podíváme se, kde se nachází planety na únorové večerní obloze a jak vypadá těsné objetí dvou planet z opačných protipólů – Venuše a Neptunu. Ukážeme si, co je mikroúplněk a prohlédneme si prchavé zvířetníkové světlo. Chybět nebudou ani novinky z výzkumu vesmíru a kosmonautiky. Například z Marsu, kde Perseverance vytvořila záložní úložiště vzorků.

Omezená kapacita: 50 osob. Prosím registrujte se a rezervujte si svá místa.​

Vítáni jsou hvězdní fanoušci od 10 let.

Vstupné je dobrovolné.

Těšíme se na galaktickou viděnou!

Datum a čas konání:
02.02.2023 18:00
Kde:
iQPLANETÁRIUM