Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Víkend Křišťálového údolí v iQLANDII

Víkend Křišťálového údolí v iQLANDII

23.09.2021

V rámci víkendu Křišťálového údolí otevře iQLANDIA své provozy v sobotu i v neděli pro veřejnost v klasické otevírací době od 10:00 do 18:00. V rámci vstupu do expozice bude v ceně i bohatý doprovodný program, kterému dominuje „Křišťálová stezka". Ve večerních hodinách Vás poté čeká Late night pro dospělé.

Křišťálová stezka – po celou otevírací dobu

iQLANDIA ukazuje principy fyzikálních jevů, popularizuje vědu a technické obory. A sklářství, sklářská výroba, pokrok sklářských technologií a jedinečné produkty našli díky podpoře a.s. Preciosa v iQLANDII konečně své místo. Díky partnerství vznikla jedinečná Křišťálová stezka. Sedm zastavení je ale začátek. Každý rok se ve spolupráci obou společností představí další nové stanoviště ukazující na tradici a jedinečnost českého sklářského průmyslu. Na jednotlivých stanovištích se návštěvníci dozví jak a z jakých surovin se sklo vyrábí, k čemu se využívá. K čemu je dobré ve vědě, optice, jaké vlastnosti získává vybroušením. K projití Křišťálové stezky vám postačí chytrý telefon.

Optická laboratoř – workshop v laboratoři iQLANDIE od 14:00 do 15:00 v SO i v NE

Pro návštěvníky, které by optika a sklo zajímalo více z vědeckého pohledu jsme v rámci víkendu Křišťálového údolí připravili rodinný workshop v naší laboratoři, kde si mohou vyzkoušet překvapivé optické experimenty, prozkoumat vlastnosti čoček, dozvědět se a vyzkoušet si, jak funguje lidské oko, brýle, co je to index lomu a kde se s ním můžeme setkat. Zdarma v ceně vstupného do iQLANDIE.

Vyrob si kaleidoskop – workshop v iQPARKU od 14:00 do 15:00 v SO i v NE

V iQPARKU čeká na nejmenší návštěvníky dílnička, v rámci které si během víkendu Křišťálového údolí budou moci vyrobit z různých kousků skla krasohled neboli kaleidoskop.  Zdarma v ceně vstupného do iQPARKU.

Workshop Broušení skla v iQFABLABU od 10:00 do 17:00 v SO i v NE

V našich moderních dílnách iQFABLAB jsme připravili workshop na zpracování skla ve spolupráci s KultiVAREM Liberec. Návštěvníci budou moci porovnat, jak na sklo dokáže gravírovat výkonný laserový gravírovací stroj a jaké jsou výhody a nevýhody ručního gravírování pomocí ruční elektrické gravírovačky. Vyzkouší si i broušení skla a dají nový život lahvi od vína, když si z ní vybrousí a ozdobí vlastní vázu (sobota) nebo svítidlo (neděle). Vstup zdarma.


Late night v iQLANDII

V rámci Víkendu Křišťálového údolí bude exklusivně otevřená iQLANDIE večer, a to pouze pro dospělé. Můžete se těšit na molekulární bar, noční science show plnou ohně a kouře a mnoho dalšího.
Vstup pouze pro dospělé!
Cena vstupenky: 120 Kč v předprodeji online, na místě 150 Kč, v ceně je welcome drink
Kdy: v sobotu 2.10. od 19 - 22 h
Program: molekulární bar, speciální noční science show, noční rozsvícení Křišťálových molekul v rámci Křišťálové stezky v iQLANDII, DJ

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji.