Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Upcycling workshop: výroba lampy

Upcycling workshop: výroba lampy

od 13.11.2022 do 13.11.2022

Další workshop v našem iQFABLABU. Do ruky dláto a kladivo a jde se kutit! Přijďte si vyrobit novou designovou lampu ze starých nepotřebných věcí.

Přijďte si vyzkoušet upcycling na vlastní kůži! Vdechněte nový život starým věcem a staňte se kreativními designéry. V našem fablabu na to bude ideální podmínka.

A to díky podpoře značky Kozel. Děkujeme! ❤

Logo Velkopopovický kozel

Jaký bude koncept?

Doneste si základ materiálu na upcyklaci. Proveďte v garáži nebo sklepě válku skladů a vymyslete základ pro vaši novou lampu! Spotřební materiál (kabely, objímky, lak ve spreji atd.) a nářadí bude k dispozici v naší dílně iQFABLAB, ve které workshop proběhne.

Během pracovního půldne budete moci použít jakékoliv nástroje a nářadí, které v naší dílně uvidíte. K dispozici vám bude fablabí lektor se svojí studnicí nápadů a nespočtem zkušeností. Poradí vám s konceptem a nejspíš si přitom bude hladit svoji kozlí bradku značící jeho moudrost.

Upcycling teď frčí! A budeme se mu věnovat i v dalších workshopech, které plánujeme do konce roku.

Upcycling lampa

„Upcycling je proces přeměňování odpadového materiálu nebo nepotřebných produktů v nové materiály či produkty lepší kvality, pro zlepšení hodnot životního prostředí."

Kdy, kde a kolik za to dám?

Kdy: 13. listopadu 2022 od 10:00 do 16:00 (příchod od 9:30)

Kde: chytrá dílna iQFABLAB (vstoupíte z ulice U Nisy, červeno-bílými dveřmi iQFABLAB)

Cena: 100 Kč

Praktické info

  • Základ k renovaci/upcyklaci – přineste si vlastní
  • Spotřební materiál a nářadí – bude k dispozici
  • Občerstvení – oběd vlastní (možnost ohřátí v mikrovlnce), případně v jídelně Jizerka v Centru Babylon; drobné občerstvení bude v průběhu workshopu k dispozici - káva, čaj, voda, sušenky
  • Bude třeba souhlas s poskytnutím fotografií/videa pro marketingové účely Plzeňskému Prazdroji a.s. (značce Kozel)

Co plánujeme dále?

V průběhu roku vypíšeme další pracovní workshopy s tématem upcyclingu. Budeme vytvářet další menší nábytek. Tyhle témata nás prostě baví. A vás?