Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Proběhlo finále iQVÝZVY 2022!

Proběhlo finále iQVÝZVY 2022!

25.05.2022

Druhý ročník kreativní soutěže iQVÝZVA zná svoje letošní vítěze. Absolutními vítězkami se letos staly Michaela Hercíková a Anežka Tichá. Finále se zábavným programem proběhlo 20. května za účasti vítězů jednotlivých kol a partnerů soutěže.

Koncept soutěže

Přes 200 dětí zpracovávalo v letošním ročníku iQVÝZVY zadání čtyř soutěžních kol. V průběhu několika měsíců tak účastníci tvořili kouzelnickou hůlku, dokreslovali robota, který by pomáhal světu, měli cokoli roztočit a natočit to, a také vyráběli hmyz z PET lahve. Z každého kola vzešli vítězové z hlasování veřejnosti i odborné poroty. Ve velkém finále pak odborná porota z 24 vítězů jednotlivých kol vybrala absolutní vítěze. Letos se vítězkami iQVÝZVY staly dvě dvanáctileté slečny Michaela Hercíková a Anežka Tichá, které si získaly porotu svým videem na téma „roztoč to“ i roborybou, která pomáhá čistit oceány. Kromě deskových her a dalších cen od partnerů si vítězky odnesly i chytré telefony.

Chceme v dětech probudit kreativitu a dostat je na chvíli od počítačů, tabletů a telefonů. I letos nám udělala radost spousta krásných soutěžních příspěvků od dětí, které soutěžily samostatně nebo v týmech po maximálně 5 dětech,“ říká Jiří Vojtěch, manažer projektu iQVÝZVA.

vítězky iqvýzvy

Absolutní vítězky iQVÝZVY Michaela Hercíková a Anežka Tichá.

Slavnostní vyhlášení a gratulace

Slavnostního vyhlášení, které proběhlo v pátek 20. května v liberecké iQLANDII, se zúčastnil i náměstek hejtmana Libereckého kraje Dan Ramzer.

„Tato soutěž má dlouholetou tradici a já jsem za to moc rád, protože v dětech podněcuje nejenom fantazii, ale také tvůrčí myšlení. Jsem nesmírně rád, že je iQLANDIA jakýmsi centrem pro povznášení inteligence nejen v rámci Libereckého kraje, ale také celé České republiky,“ vysvětlil Dan Ramzer.

Děti byly pozvány na celodenní program. Užily si volnou zábavu v expozicích, na chytrých nástrojích našeho iQFABLABU si vyrobily vlastní designová trička a valily oči při Velké science show v našem Auditoriu. Slavnostní vyhlášení ve venkovním vodním světě bylo odpoledne třešničkou na celém letošním ročníku naší oblíbené soutěže.

ramzer

Náměstek hejtmana Libereckého kraje Dan Ramzer na vyhlášení iQVÝZVY.

Děkujeme za podporu!

Na závěr nezbývá než poděkovat za štědrou podporu našich partnerů. Ti věnovali ceny do soutěže nebo nás různě organizačně či finančně podpořili v přípravách.

Kdo se těší na další ročník? My ano!

Děkujeme i za mediální propagaci. Pěknou teportáž připravil Český rozhlas a televize RTM+.

MINDOK-partner-iQLANDIE Centrum-Babylon-partner-iQLANDIE Nadacni-fond-GAGO-partner-iQLANDIE           Logo-BS Logo-climax
iQLANDIA-partner-Ekokom POMPO-partner-iQLANDIE ČSOB-partner-iQLANDIE iQVYZVA-Partneri-Maxmobil-iQLANDIA  
Pod záštitou: Liberecky-kraj-partner-iQLANDIE Logo LBC