Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Nanovíkend v iQLANDII

Nanovíkend v iQLANDII

16.10.2021

Přijďte si užít víkend ve znamení nanotechnologií. Na vlastní oči uvidíte, jak se vyrábí nanovlákenné vrstvy pro roušky a speciální filtry, dozvíte se současné trendy v tkáňovém inženýrství a prozkoumáte různé nano materiály s překvapivými vlastnostmi.

Kdy: 20. - 21. 11. 

Kde: Expozice TULaborka a laboratoř TULaborka

Doprovodný program se koná 3x denně v expozici TULaborky 10:45, 14:45 a 16:45 a v Dětské laboratoři od 14:00 do 14:45.

Rozpis aktivit:

  • Vyrob si nanovlákno: badatelská aktivita v expozici TULaborka bude probíhat  3x denně v časech 10:45, 14:45 a 16:45. Kromě vlastnoruční výroby nanovláken si vyzkoušíte průmyslovou technologii Nanospider a seznámíte se s využitím nanovláken v praxi.
  • Výlet do nanosvěta: Workshop v laboratoři v TULaborce - vždy od 14:00 do 14:45. Pomocí optických mikroskopů a stereolup prozkoumáte pozoruhodné přírodní objekty a zjistíte, proč jsou běžné mikroskopy na pozorování nanoobjektů krátké. Dozvíte se, jak nanotechnologové kopírují přírodu a proč se nanočástice chovají jinak než jejich makroskopičtí příbuzní.

Přijďte se ponořit do světa nano.

Zdarma v rámci vstupu do iQLANDIE.