Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Listopadový workshop: Recyklační dílnička

Listopadový workshop: Recyklační dílnička

od 01.11.2022 do 27.11.2022

V listopadovém workshopu prozkoumáme veledůležité téma recyklace, třídění odpadu a ekologické zodpovědnosti. 

Naše dětská laboratoř se promění v drobnou recyklační dílničku. Vyzkoušíte si, jak probíhá výroba ručního papíru a povolíte otěže své kreativity při tvorbě originálních obrazů z recyklovaných materiálů. Součástí této ekologické dětské laboratoře budou také stanoviště, na kterých si vyzkoušíte třídění odpadu do příslušných popelnic a dozvíte se další informace o tom, proč je recyklace důležitá.

Kdy: 1. až 27. 11. vždy o víkendech od 14:00 do 14:45

Kde: LAB 2

Zdarma v rámci vstupného do iQLANDIE.

EKO víkend

Téma recyklace rozšíříme i v iQPARKU, kde bude probíhat workshop s názvem Upcycling pro nejmenší. Přijďte si vyrobit hmyzouny z plastových lahví, vyčistit rybníček a louku od odpadků nebo nakrmit našeho papírožrouta a nenasytného plasťáka.

Kdy: 12. a 13. 11.

Kde: v laboratoři ve 4.patře iQPARKU

Workshop je zdarma v rámci vstupného, vhodný pro děti od 3 let.

 

Aktivity Eko víkendu doplníme kvízem ODPADiQ po iQLANDII a pracovními listy s touto tématikou. Budete moci vyhrát sympatické popelničky od EKOKOMu s rozličným využitím. ;-)

V iQFABLABU dále proběhne Upcycling workshop, kde si budete moci vyrobit novou designovou stolní lampu ze starých nevyužitelných předmětů.

Upcycling lampa

Krásný listopad všem!