Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Svět pod mikroskopem

Žáci si v tomto programu připomenou práci s mikroskopem a jeho stavbu. Během laborek prozkoumají preparáty z rostlinné a živočišné sféry, pod specializovanými zvětšovacími přístroji objeví mikrostruktury na povrchu různých materiálů nebo si sestaví mikroskop s využitím vlastního mobilu. 

Kromě klasického mikroskopu budou pracovat i s dalšími optickými přístroji (stereolupa, digitální příruční mikroskop). Sestaví mikroskop z mobilního telefonu, což jim pomůže pochopit fyzikální princip optických přístrojů.
Žáci si prohlédnou si fotografie vzorků z elektronového mikroskopu a porovnají je s běžnými trvalými preparáty rostlin, živočichů a člověka. Vyrobí si svůj vlastní nativní preparát. Dále si pomocí imerzní mikroskopie prohlédnou základní typy bakterií. V závěru vyřeší záhadu lidské a žabí krve porovnáním tvaru s truktury červených krvinek.
 
Učivo dle RVP: Praktické metody poznávání přírody - (mikroskop, stereolupa, příruční mikroskop, elektronový mikroskop), buňka, stavba a funkce bakterií, stavba a funkce hub, morfologie a anatomie rostlin, morfologie a anatomie živočichů, cévní soustava
 

 

 
Typ programu
Laborka
Cílové předměty
Biologie
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace