Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

NOVINKA - Stříbrná horečka

Chemické laborky vhodné pro nadšené chemiky, kteří již mají s prací v laboratoři nějaké zkušenosti. Žáci při ní projdou cestou vedoucí od dusičnanu stříbrného až k čistému stříbru. Přitom si vyzkouší mnoho laboratorních činností – rozpouštění, vážení, srážení a dekantaci, filtraci za sníženého tlaku, promývání, sušení a žíhání. Na závěr žáci zjistí výtěžek reakce a otestují vlastnosti připraveného stříbrného pokladu. Čekací dobu během procesu sušení využijí na experiment jímání plynu, při kterém si vyzkouší sestavování chemické aparatury podle nákresu a kvantitativní stanovení obsahu hydrogenuhličitanu sodného v tabletě. Vše pod dozorem zkušených lektorů, kteří bedlivě dohlíží na bezpečnost práce.  Žákům jsou k dispozici ochranné brýle a rukavice. Chemické pláště nezajišťujeme. Laboratoře jsou vhodné pro žáky 8. a 9. tříd.

Typ programu
Laborka
Cílové předměty
Chemie
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
<br /> 90 - 120 min.
Počet osob
<br /> 15 - 25 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace