Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

NOVINKA - Mapa lidského těla II.

Při tomto pokračování laborky Mapa lidského těla I. žáci projdou další orgánové soustavy: oběhovou a kosterní (včetně např. pozorování kostní dřeně) a budou se věnovat také očním vadám a barvocitu.

Prozkoumají anatomický model oběhové soustavy a rozmístění tepen a žil. Pod mikroskopem si prohlédnou stavbu červené kostní dřeně. Na modelu lidského srdce zjistí rozmístění srdečních chlopní a zamyslí se nad jejich funkcí. Na mikroskopickém preparátu si prohlédnou složení lidské krve. Pomocí anatomického modelu mozku prozkoumají jeho jednotlivé části a pod mikroskopem Purkyňovy buňky mozečku. Ze smyslů se zaměří na zrak a sluch. Zjistí, jak pracuje oční čočka a objasní příčinu krátkozrakosti a dalekozrakosti. Vyzkouší si také test barvocitu. Na anatomickém modelu ucha odhalí rozmístění sluchových kůstek a Eustachovy trubice. Prohlédnou si anatomický model zárodku člověka a sestaví obrázky buněčného jádra, chromozomu a DNA. V posledním úkolu rozpoznají předložené kosti lidského těla a zakreslí jejich umístění v lidském těle.

Učivo dle RVP: anatomie a fyziologie - stavba a funkce jednotlivých částí těla, orgány, orgánové soustavy (oběhová, řídící, smysly, rozmnožovací); fylogeneze a ontogeneze člověka - rozmnožování člověka; dědičnost a proměnlivost organismů 

 

Typ programu
Laborka
Cílové předměty
Biologie, Přírodověda
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
60 min. (laboratoř) + 60 min. (expozice)
Počet osob
15 - 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace