Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Člověk a jeho schopnosti

Během laboratorního cvičení žáci změří svůj krevní tlak a puls. Zjistí, kolik krve přečerpá jejich srdce za minutu a také si ověří, jak je činnost srdce ovlivněna fyzickou námahou.

Dále proměří, jak se liší povrchová teplota různých částí těla a svoje měření se pokusí odůvodnit. Seznámí se se staročeskými jednotkami (např. palec, loket, sáh, stopa), které porovnají s jednotkami dnes běžně používanými. Žáci také otestují své termoreceptory v kůži a fungování lidských smyslů. Vyzkouší, jak dokážou rozlišit různě drsné povrchy pomocí hmatových čidel a dozvědí se také něco o Braillově písmu. Pomocí sady připravených vonných esencí otestují svou čichovou paměť. V další úloze, která se skládá z různých pohybových aktivit, přijdou žáci na to, jak se uplatňuje těžiště těla a jeho přenášení při různých pohybech.

Učivo dle RVP:  Měřené veličiny - délka, průměr a chyba měření, těžiště, anatomie a fyziologie člověka - opěrná a pohybová soustava, oběhová soustava, trávicí soustava, smysly - hmat, čich, chuť; kůže - termoreceptory, hmatové receptory, termoregulace 

Typ programu
Laborka
Cílové předměty
Biologie, Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
70 Kč
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace