Tento program je pojatý jako hravé seznámení s astrofyzikou pro žáky, kteří teprve začínají s fyzikou nebo ji ještě vůbec neměli, resp. věnovali se fyzikálním tématům zatím jen v rámci přírodovědy.
Podobně jako astrofyzikové spektrometrem analyzují elektromagnetické záření různých vesmírných objektů, žáci budou pomocí brýlí s optickou mřížkou zkoumat a porovnávat světlo z různých svítidel. Na jiném stanovišti si prohlédnou model jednoho z nejznámějších souhvězdí, a to z různých úhlů a zjistí při tom, že hvězdy tvořící souhvězdí spolu ve skutečnosti nijak nesouvisejí a tak, jak je známe, se nám jeví pouze ze Země, zatímco při pohledu z jiných míst ve vesmíru by vypadala jinak. Také si každý vyrobí „kapesní“ model souhvězdí, které odpovídá jeho datu narození podle klasického zvěrokruhu. Dále žáci objeví, díky čemu obíhají planety kolem Slunce a měsíce kolem planet, prakticky si ověří známý fakt, že zvuk se nešíří ve vakuu (a proto ani ve vesmírné prázdnotě), podrobí různé materiály testům jejich základních fyzikálních vlastností (elektrické vodivosti, chování v magnetickém poli aj.) a vyberou z nich materiál nejvhodnější pro stavbu kosmické lodi. Odpočinkovou kreativní aktivitou bude výroba papírových raket a v závěru programu si je žáci budou moct vystřelit.
Učivo dle RVP ZV: měření hmotnosti; působení síly na těleso; látkové prostředí jako podmínka šíření zvuku; zdroje světla, rozklad bílého světla; sestavení elektrického obvodu; magnetická síla; pohyb planet kolem Slunce a měsíců planet kolem planet.