Užitečné pomůcky

V této sekci našeho webu nalezente to nejlepší z toho, co jsme objevili na odborných konferencích, zájmových webech či co pochází přímo z naší autorské dílny.

Metodika science gate

Užitečné materiály pro zpestření výuky fyziky na 2. stupni ZŠ

  • popisy pokusů
  • animace
  • křížovky
  • pracovní listy a mnoho dalšího

První z projektů zaměřených na podporu výuky přirodovědných materiálů byl zahájen v iQLANDII již v roce 2010 pod názvem Science Gate.

Kouzelná věda

Podklady pro jednoduché pokusy prováděné v mateřských školách.

  • Většina pokusů nevyžaduje žádné speciální pomůcky.
  • Často je možné pracovat s papírem, PET lahvemi a dalším jednoduchým materiálem.
  • Jednoduché pokusy z oblastí: Voda, Vzduch, Světlo, Zvuk a Kuchyně.

Vzdělávací projekt Kouzelná věda z roku 2014 se týkal učitelů z mateřských škol, pro něž vznikly metodické materiály.

Podrobný popis všech pokusů s krátkým teoretickým úvodem

Tip

A v neposlední řadě vám doporučujeme náš Experimentář – knihu pro učitele, která obsahuje návody k více než 200 pokusům. K zakoupení na pokladně iQLANDIE a iQPARKU.

PokusiQ

Ve spolupráci s televizí Seznam připravila iQLANDIA seriál jednoduchých pokusů PokusiQ65 pokusů v 65 videích je vám k dispozici k využití jak přímo ve výuce, tak jako inspirace pro vlastní provedení experimentů.

Zobrazit seriál

ProfiQ

Po úspěchu PokusiQu vznikl další seriál 30 krátkých videí s vysvětlením různých jevů a představením některých vynálezů, PROFiQ. Tato videa obsahují více informací a mohou sloužit jako zdroj znalostí pro žáky i pro učitele.

Zobrazit seriál

Planeta superhrdinů - chemické prvky

Na planetě superhrdinů se pod 24 čísly skrývá 24 chemických prvků. Každý z nich je ztvárněn jako superhrdina, který má speciální vlastnosti související s vlastnostmi konkrétního prvku. Ke každému z nich je k dispozici návodná kresba, video a nápověda. Následně se dá ověřit, o který prvek se jedná. 

Planetu superhrdinů využívají nejčastěji učitelé chemie, kteří díky ní motivují žáky k objevování vlastností nejznámějších prvků. Využít se dá ale samozřejmě i jako doplněk fyziky či jiných předmětů, v nichž učitelé narazí na chemické prvky. Dále může Planeta superhrdinů posloužit mladším dětem, které se seznámí s vlastnostmi chemických prvků. 

Planeta superhrdinů vznikla v roce 2019 jako adventní kalendář.

Vstup na Planetu superhrdinů
Planeta superhrdinů