Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. iQBLOG
  3. Trávení škrobů 

Trávení škrobů 

10.11.2021

Nebojíte se dělat pokusy sami na sobě? Pojďte si s námi vyzkoušet, jak si lidské tělo dokáže poradit s jedním molekulárním obrem pomocí vlastních slin. Řeč je o trávení škrobu – běžné kuchyňské suroviny, zásobního polysacharidu, konečného produktu fotosyntézy rostlin a makromolekuly složené z tisíců pravidelně se opakujících glukózových jednotek. 

 

 

Škrobová zrna jsou pro rostliny takové molekulární baterky na jedno použití. Rostlina do nich uloží energii slunečního záření, a tu si pak z baterky uvolní, když potřebuje palivo pro své biochemické procesy. Tuto rostlinnou energetickou bombu si oblíbilo i mnoho živočichů, včetně lidí. Škrob tvoří od nepaměti jeden za základních zdrojů energie. Najdeme ho v bramborách, všech obilovinách, luštěninách, rýži a v některých dalších plodech. V těle se pozvolna rozkládá na jednodušší cukry, a tím dodává tělu energii po delší dobu, přičemž i hladina cukru v krvi stoupá postupně a nikoliv skokově, jak je tomu při konzumaci jednoduchých cukrů.  

potraviny_skrob

Potraviny obsahující škrob.

Pokus ve videu Vám nejdříve ukáže, jak se dá odhalit přítomnost škrobu v potravinách pomocí jodové tinktury. Škrob se skládá ze dvou různých struktur – prostorově rozvětveného amylopektinu a šroubovicové amylózy, která vytváří tmavě modrý komplex s molekulou jódu (I2). Proto kdykoliv v chemii potřebujeme zjisti přítomnost škrobu, nebo naopak přítomnost jódu, využijeme tuto barevnou důkazovou reakci.  

dukazova_reakce_skrob

Obrázek důkazové reakce.

Stejně barevná reakce nám pomůže i při druhém pokusu, při kterém budeme zkoumat, jak se škroby rozkládají v ústech pomocí trávícího enzymu – α-amylázy (neboli ptyalinu). Původně modré zbarvení škrobu s jódem se po přídavku slin postupně odbarví, což nám ukazuje, že škrob mizí. Ptyalin ze slin ho totiž rozkládá na kratší jednotky (dextriny a oligosacharidy), které již modré zbarvení s jódem neposkytují. Trávení cukrů pak pokračuje v tenkém střevě pomocí pankreatické amylázy a dalších enzymů až na jednoduché cukry, především glukózu. Ta se vstřebává stěnou tenkého střeva do krve a putuje jako palivo k různým tkáním. 

Další video k článku najdete ZDE.

 

Náš iQTIP: 

Pokud máte doma větší zásoby škrobu, můžete si užít hodně zábavy i s následujícím pokusem, při kterém si vyrobíte slizkou bažinu pozoruhodných vlastností. Pokud do bažiny udeříte silně pěstí, bude se Vám zdát tvrdá jako beton, pokud však nepoužijete sílu, bažina Vám doslova proteče mezi prsty.  

 

Šárka V.

 

 

 

Komentáře (0)

Načítám...

Mohlo by vás zajímat

Jak postavit plechovku na hranu?

Dokážeš postavit plechovku na hranu tak, aby se nezvrátila a vydržela takto třeba celý večer? Zkus si to. Nejspíš zjistíš, že to není jen tak, že budeš muset plechovce nějak pomoci. Ale když nenápadně použiješ náš fígl, nikdo si ničeho…

Kovová voda – fascinující experiment z českých luhů a hájů

O vodě už jste toho jistě slyšeli spoustu. Ale o zvláštním druhu vody, který se chová jako kov, možná ještě nic. Jak taková voda může vypadat? K čemu vlastně je? A kdo s touto vodou přišel?

Cyklodextriny: Malé molekuly s velkým využitím

Možná jste o cyklodextrinech nikdy neslyšeli, ale ve skutečnosti se s nimi setkáváme téměř každý den. Cyklodextriny jsou totiž molekuly, které se používají v mnoha oblastech, jako jsou potraviny, kosmetika či lékařství.

Magnetoreologie – jak se dá voda „zmrazit” pomocí magnetu

Všichni víme, co jsou magnety – malé kousky materiálu, které k sobě přitahují kovové předměty jako například spony nebo nůžky. Při použití magnetu však takové předměty zůstávají nezměněny. Nůžky zůstávají stále stejnými nůžkami a spony…

Lyžařské vosky 

Možná Vás napadají fundovanější stránky o správné technice mazání běžek na Váš další výlet nebo závod. A máte pravdu! My si ale v tomto článku povíme, proč nám vlastně lyže po sněhu jede, a jak vůbec lyžařské vosky fungují. 

Podzimní barvy listí

První podzimní den letos vycházel na pátek 23. září. Příroda se však podle našeho kalendáře neřídí, a proto můžeme typické podzimní jevy pozorovat mnohem dříve. Ano, řeč je hlavně o barevných změnách listů a jejich opadávání. Víte proč a jak…

Lightstick: chemické světlo na párty nebo na ryby

Zvyklí jsme obvykle na to, že svítící objekty, jako je slunce, plamen svíčky nebo obyčejná žárovka, uvolňují při svícení spoustu tepelné energie. U oblíbených svítících tyčinek (lightsticků) tomu tak ale není. Září totiž díky chemické reakci…

Přežití v přírodě 2: Jak netradičně rozdělat oheň?

Nejčastěji zapalujeme oheň pomocí zápalek nebo zapalovače. I o tom by se dal napsat článek. My se ale zaměříme na různé další způsoby, jak zapálit oheň. Některé z nich se skutečně používaly nebo dosud používají, jiné představují spíš…

Přežití v přírodě: Jak filtrovat znečištěnou vodu?

Nedostatek vody, zejména pitné, patří k velkým globálním problémům dneška. O tom ale tento článek není. My vám chceme ukázat, jak si můžete opatřit aspoň trochu čistou vodu třeba na výletě, když vám dojde ta z domova.

Jak vyrobit zmrzlinu suchým ledem?

Léto je v plném proudu a prázdniny jsou na dohled. To je ideální příležitost, kdy si vyrobit domácí zmrzlinu za pomoci suchého ledu!