Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
  1. Úvod
  2. iQBLOG
  3. Trávení škrobů 

Trávení škrobů 

10.11.2021

Nebojíte se dělat pokusy sami na sobě? Pojďte si s námi vyzkoušet, jak si lidské tělo dokáže poradit s jedním molekulárním obrem pomocí vlastních slin. Řeč je o trávení škrobu – běžné kuchyňské suroviny, zásobního polysacharidu, konečného produktu fotosyntézy rostlin a makromolekuly složené z tisíců pravidelně se opakujících glukózových jednotek. 

 

 

Škrobová zrna jsou pro rostliny takové molekulární baterky na jedno použití. Rostlina do nich uloží energii slunečního záření, a tu si pak z baterky uvolní, když potřebuje palivo pro své biochemické procesy. Tuto rostlinnou energetickou bombu si oblíbilo i mnoho živočichů, včetně lidí. Škrob tvoří od nepaměti jeden za základních zdrojů energie. Najdeme ho v bramborách, všech obilovinách, luštěninách, rýži a v některých dalších plodech. V těle se pozvolna rozkládá na jednodušší cukry, a tím dodává tělu energii po delší dobu, přičemž i hladina cukru v krvi stoupá postupně a nikoliv skokově, jak je tomu při konzumaci jednoduchých cukrů.  

potraviny_skrob

Potraviny obsahující škrob.

Pokus ve videu Vám nejdříve ukáže, jak se dá odhalit přítomnost škrobu v potravinách pomocí jodové tinktury. Škrob se skládá ze dvou různých struktur – prostorově rozvětveného amylopektinu a šroubovicové amylózy, která vytváří tmavě modrý komplex s molekulou jódu (I2). Proto kdykoliv v chemii potřebujeme zjisti přítomnost škrobu, nebo naopak přítomnost jódu, využijeme tuto barevnou důkazovou reakci.  

dukazova_reakce_skrob

Obrázek důkazové reakce.

Stejně barevná reakce nám pomůže i při druhém pokusu, při kterém budeme zkoumat, jak se škroby rozkládají v ústech pomocí trávícího enzymu – α-amylázy (neboli ptyalinu). Původně modré zbarvení škrobu s jódem se po přídavku slin postupně odbarví, což nám ukazuje, že škrob mizí. Ptyalin ze slin ho totiž rozkládá na kratší jednotky (dextriny a oligosacharidy), které již modré zbarvení s jódem neposkytují. Trávení cukrů pak pokračuje v tenkém střevě pomocí pankreatické amylázy a dalších enzymů až na jednoduché cukry, především glukózu. Ta se vstřebává stěnou tenkého střeva do krve a putuje jako palivo k různým tkáním. 

Další video k článku najdete ZDE.

 

Náš iQTIP: 

Pokud máte doma větší zásoby škrobu, můžete si užít hodně zábavy i s následujícím pokusem, při kterém si vyrobíte slizkou bažinu pozoruhodných vlastností. Pokud do bažiny udeříte silně pěstí, bude se Vám zdát tvrdá jako beton, pokud však nepoužijete sílu, bažina Vám doslova proteče mezi prsty.  

 

Šárka V.

 

 

 

Komentáře (0)

Načítám...

Mohlo by vás zajímat

Strašidelná laboratoř

Dětská laboratoř si pro Vás nejen o podzimních prázdninách připravila pořádnou dávku strašidelného tvoření v TULaborce.

Pokusy se suchým ledem 

Suchý led má široké využití, avšak to nejzábavnější je pustit se s ním do pokusů.  

Pokusy pro nejmenší v iQPARKU

V iQPARKU na Vás čeká parádní novinka v podobě zábavných pokusů. Vyzkoušet si ji mohou i ti nejmladší návštěvníci.

Seznamte se: suchý led!   

Jeden atom uhlíku a dva atomy kyslíku. V chemickém zápise: CO2 neboli oxid uhličitý – bezbarvý plyn, bez chuti a zápachu, který je znám již od 17. století. To ale tenkrát ještě netušili, že tento běžný plyn…

Svítící gumový medvídek 

Navštívili jste naši science show a zaujal vás efektní pokus, při kterém se gumový medvídek rozzářil červenofialovým plamenem a doslova vysoptil ze zkumavky ven? Pojďme se spolu podívat tomuto pokusu na…

Sklo, moře a sklářský kmen

Co má společného sklo a moře? Správných odpovědí může být snad tisíc. Skleněná láhev se vzkazem? Sklenice oroseného Rohozce na pláži neklidného Baltského moře? Olej na opalování ve skle? Skleněné zábradlí mola vybíhajícího do moře? Odpověď…

Workshop Věřte, nevěřte

Máme pro vás nový prázdninový program VĚŘTE, NEVĚŘTE. V naší TULaborce denně od 14.00 do 15.00  

Fluorescence aneb rostliny pod UV lampou

Když příroda malovala, stvořila nepřeberné množství druhů rostlin s takřka nekonečnou škálou barev a odstínů, kterými se můžeme kochat. Co když ale rostliny nabízejí ještě mnohem zajímavější paletu než jen tu viditelnou na první pohled? Ve…

Tlak, podtlak a brčko

Pití brčkem (na Moravě slámkou) se stalo velkou módou a nabízí se otázka: je to jenom frajeřina, nebo má brčko skutečně praktický význam? A co se vlastně musí stát, aby se vám tekutina přemístila ze sklenice do úst?

Balónek vzdorující Newtonovým zákonům

Opravdu by mě moc zajímalo, jak by se sir Isaac Newton tvářil, kdyby viděl náš pokus s heliovým balónkem v autě. Znejistěl by? Nebo by se nenechal nachytat a hned by tušil, v čem je „zakopaný pes”? Podívejte se dnes s námi na…

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace