Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
 1. Úvod
 2. iQBLOG
 3. Halloween a výroba duchů

Halloween a výroba duchů

29.10.2021

Víte, že Halloween je původně keltský svátek oslavující konec léta a příchod zimy? Lidé se převlékali do masek, aby se ochránili proti zlým duchům. My se pustíme do výroby hodných duchů, takže ať už Halloween slavíte, či nikoli, pojďte na to, protože vyzdobit si svůj domov společně s dětmi je prostě prima. 

K výrobě halloweenského ducha budete potřebovat: 

 • Gázu 0,9 x 10 m (lze koupit v nemocničních lékárnách) 
 • Tekutý škrob (na záclony) 
 • Drát 
 • Nafukovací balónek 
 • PET lahev 
 • Pohyblivé oči/filc/fix 
 • Lepicí pásku 
 • Nůžky 
 • Kleště 
 • Mísu 

Nejprve si připravíme podstavec. Vyberte si PET lahev podle toho, jak vysokého ducha chcete mít. K ní izolepou přilepte nafouknutý balónek jako hlavu. K hrdlu láhve přimotejte drát asi 60 cm dlouhý, který vytvoří zdvižené ruce. Takto vytvořený podstavec můžete izolepou přilepit ke stolu, ať se Vám nekymácí. 

TIP: Na konci drátu udělejte pomocí kleští smyčku, aby se Vám gáza neprotrhla. 

Nyní si ustřihněte dostatečně dlouhý kus gázy. Pokud chcete, aby duch stál, musí být gáza rozprostřená po podložce. Na 1,5 l PET lahev použijte čtverec alespoň 90 x 90 cm. Jestliže ducha pověsíte, nemusí být gáza tak velká.  

Gázu namočte do tekutého škrobu, a poté ji rozprostřete na připravený podstavec. 

Už máme skoro uděláno, stačí jen nechat ducha uschnout, a to nejlépe přes noc. A potom již jen vytáhneme podstavec a máme hotovo. 

Jestliže si chcete ducha ještě zdokonalit, můžete mu nalepit pohyblivá očička nebo oči vystřižené z filcu, můžete je také jen namalovat fixem. 

 

iQTIP: 

A teď už jen pozvat kamarády, aby se na Vaši výzdobu přišli podívat. A pozvánku můžete napsat třeba duchařským inkoustem. Na výrobu takového inkoustu budete potřebovat šťávu z jednoho citrónu smíchanou s trochou vody a pomocí vatové tyčinky napíšete vzkaz na bílý papír. Kamarádům pak jen poradíte, aby papír zahřáli, například u teplé žárovky. 

 

Klára S.

Komentáře (0)

Načítám...

Mohlo by vás zajímat

Výroba vlněných mini čepiček 

Vytáhněte čepice, venku se ochlazuje. Naše čepičky si nenasadíte na hlavu, ale můžete s nimi vytvořit zimní výzdobu u Vás doma. Použít je jako ozdoby na vánoční…

Vánoční hádanky

Všimli jste si někde naší vánoční kampaně s hádankami? A zajímali by Vás odpovědi? My Vám je samozřejmě rádi ukážeme.

Mikuláš v iQPARKU

Mikuláš s čertem i andělem přijdou navštívit děti do iQPARKU. Dorazte s dětmi a zažijete krásnou mikulášskou atmosféru. Mikuláš na Vás bude čekat 4. nebo 5. 12. 2021 v andělské a čertovské laboratoři. 

Mikroskopy v iQPARKU

V iQPARKU jsme pro Vás připravili Zimní mikroskopování pro nejmenší. V naší laboratoři budete prozkoumávat krystaly, hrát si s umělým sněhem a dokonce si jeden takový třpytivý krystal budete moci zkusit vyrobit.

Kolo, kolo mlýnský 

Co je kolo mlýnský? Jak nejmladším dětem přiblížit, proč se točí? Dozvíte se, jak si doma vyrobit jednoduchý vodní mlýn. Připravili jsem pro Vás dva foto návody, jeden pro kutily začátečníky a jeden pro pokročilejší.

Halloweenská výroba slizu 

Do správné kuchařky moderní rodinky by se vedle svíčkové s houskovým knedlíkem měl také nacházet recept na nefalšovaný domácí sliz! Obzvláště pokud se blížíme do období ponurého podzimu, kde se tato specialita může hodit jako přízdoba k…

Halloweenské dovádění pro nejmenší

Na podzimní prázdniny jsme si pro vás připravili workshop zaměřený na jemnou a hrubou motoriku v tematickém halloweenském duchu.

Čarodějnictví a výroba čarodějnické hůlky 

Čarodějnictví je tu s námi již od starověku. V Mezopotámii byli čarodějnice/čarodějové označováni za přízeň zla a ohrožení společenského řádu. Historie tajemných sil je poměrně hluboká a my si tu o ní něco málo…

Výroba kaleidoskopu 

V rámci Víkendu Křišťálového údolí bude probíhat výroba kaleidoskopu pro nejmenší v iQPARKU.

Soutěžní trasa s Mateřídouškou

Od září u nás v iQPARKU návštěvníci mohou absolvovat soutěžní trasu s Mateřídouškou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace