Intro

Dny pro pedagogy

DNY POLYTECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ PRO PEDAGOGY

V rámci projektu MAP Liberecko II jsou realizovány 3 dny polytechnického vzdělávání pro pedagogy ZŠ.
Témata seminářů se věnují dynamickým místům kurikula, novým technologiím a badatelskému přístupu k výuce přírodovědných předmětů.

O účastníky vzdělávací akce se postarají odborní lektoři science centra, kteří mají bohaté zkušenosti v oblasti neformálního přírodovědného vzdělávání.

První seminář - 3D tisk a robotika

Dne 24. 10. 2019 od 9:00h do 14:00h.

Jaké dovednosti budou od žáků dnešních škol očekávány v budoucnosti?
Již dnes se ve firmách setkáváme se stále větší mírou automatizace, potřebou spolupráce v týmu a poptávkou po lidech se schopností kreativně myslet.
Toto jsou oblasti, které rozvíjí polytechnické vzdělávání.  

Na setkání se účastníci seznámí s využitím robotických hraček a stavebnic ve formální i neformální výuce.
Informatické myšlení potřebné k ovládání robotů můžeme u žáků rozvíjet pomocí jednoduchého programování, které si ukážeme na praktických příkladech.
Velkou inovací v současném průmyslu je také technologie 3D tisku, proto si vyzkoušíme proces výroby od 3D modelu k finálnímu prototypu.
 

Prosíme o zaslání rezervace na email: bartosikova@iqlandia.cz do 17. 10. 2019; do předmětu emailu napište MAP Liberecko II a do emailu udejte celé své jméno. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace