Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Vyhlášení iQVÝZVY 2023: Vlčata osídlila planetu a dobyla iQVÝZVU

Vyhlášení iQVÝZVY 2023: Vlčata osídlila planetu a dobyla iQVÝZVU

od 09.06.2023 do 09.06.2023

Třetí ročník kreativní soutěže iQVÝZVA zná své vítěze. Letošním tématem soutěže, kterou každoročně pořádáme, byl Vesmír a osídlování nové planety. Děti do 16 let posílaly kreativní videa, vítězové se pak probojovali do finále skrze hlasování veřejnosti i odborné poroty. A jak to tedy dopadlo?

Jak probíhala iQVÝZVA 2023?

Děti měly za úkol vytvořit soutěžní video o délce minimálně 30 sekund a maximálně 3 minuty na téma Vesmír a osídlování nové planety. Kreativitě a nápaditosti se meze nekladly. Vysoká kvalita soutěžních videí překvapila i samotné organizátory soutěže. „Videa od dětí byla úžasná. Po pravdě jsme nečekali tak velké množství s tak různorodými nápady. Ocenili jsme, jak si autoři pracně vyráběli pomůcky, kostýmy, kulisy nebo kreslili dokonce celé příběhy. Často se objevovala technika stop-motion, která je velmi pracná na realizaci,“ řekl Martin Gembec, vedoucí planetária v liberecké iQLANDII.

Na tvorbu videí měly děti necelé tři měsíce. Do soutěže se zapojili jak jednotlivci, tak celé soutěžní týmy. Obdrželi jsme 45 soutěžních videí, jejichž kvalita a nápaditost nás opravdu nadchla. Soutěžní příspěvky poté obdržely ve veřejném hlasování přes 8 000 hlasů,“ shrnuje Pavel Coufal, ředitel iQLANDIE. Hlasování probíhalo jak u veřejnosti, tak u odborné poroty. Z toho potom vzešli i absolutní vítězové celé soutěže. První cenu si odnesl čtrnáctičlenný tým Vlčata ze základní školy J. A. Komenského z Vlčice.

Vítězové absolutního pořadí

1. místo: Tým Vlčata (14 žáků 3. – 5. třídy ZŠ J. A. Komenského z Vlčice)

2. místo: sestry Michaela a Zuzana Hercíkové a Anežka a Žofie Tiché

3. místo: Tým Tučňáci – Dominik a Jakub Malina

Martin Půta na vyhlášení iQVÝZVY 2023

Martin Půta na vyhlášení iQVÝZVY 2023

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Je povzbudivé vidět, jak mladí nadaní umělci propojují svou představivost s vědeckým poznáním a předkládají své zajímavé perspektivy. Jejich videa představují svět, ve kterém se lidé neomezují jen na naši planetu, ale směle a odvážně se vydávají do neznáma, objevují nové světy a usazují se na nich. Nadání a kreativita jsou neocenitelné zdroje, které mohou přinést společnosti inovace a pokrok. Je proto třeba dětem zajistit prostředí, ve kterém mohou rozvinout potenciál a naplnit jejich sny. Je nezbytné podporovat vzdělání ve vědě, technologii, umění i dalších oborech, které jsou pro budoucnost klíčové,“ prohlásil hejtman Martin Půta.

Děkujeme všem partnerům i účastníkům za velmi vydařený ročník v novém kabátu!