Letní workshop: Staňte se přírodovědcem

Láká vás zkoumání přírody? Přijďte si vyzkoušet náš letní workshop s názvem Staňte se přírodovědcem! Otestujete si své schopnosti při práci s mikroskopy a poznáte tajemství mikrosvěta a minerálů. Vydáte se také zkoumat stopy zvířat a poslouchat zvuky přírody. Kromě nových zkušeností a zážitků si nakonec můžete odnést i malý suvenýr. A pro ty nejodvážnější tu máme připravenou i „pitvu“!

Přijďte o letních prázdninách k nám do iQLANDIE a zažijte na vlastní kůži práci přírodovědce!
Projděte si naše stanoviště a sami uvidíte, jakou zábavu si biologové užívají. A na co se tedy můžete těšit?

  • Stopy - V iQLANDII se nám objevilo několik stop, ale nevíme, ke kterému zvířeti patří. Pomůžete nám zjistit o jaké zvíře se jedná? Nemusíte se ale bát. Nebudete na to sami. Velkým pomocníkem vám bude naše stopové domino!
  • Zvuková poznávačka - Pokud byste se při své práci přírodovědce vydali do divoké přírody je nutné, abyste zvířata poznali i podle sluchu. Zkuste si naši zvukovou poznávačku a otestujte své znalosti zvuků přírody! Dokážete rozpoznat o jaké zvíře se jedná?
  • Mikroskopování - Mikroskop je neskutečná pomůcka, díky které můžeme pozorovat i samotné buňky! Podívejte se do mikroskopu i vy a nechte se okouzlit krásou mikrosvěta. Budete ale vědět na co se díváte?
  • Měření pH - Jestli byste to chtěl vzít smrtelně vážně, tak vám samotné znalosti o zvířatech a rostlinách stačit nebudou. Přírodopis je totiž úzce spojen i s chemií! Najděte v sobě ducha chemika a pomozte nám osvětlit důležitost pH.
  • Tajemství minerálů - Živou přírodou jsme se již zabývali dostatečně, nesmíme ale zapomenout také na přírodu neživou! I přes to, že se minerály možná nezdají na první pohled moc zajímavé, tak i ony skrývají svá tajemství. Dokážete je odhalit pod lupou nebo UV světlem?
  • Puzzle - Práce v laboratoři je ale spousta. Abychom to měli se vším všudy, tak se podíváte i na orgánové soustavy. Nemusíte mít ale strach, pokud zvládáte skládání puzzlí, tak vám to půjde jedna báseň.
  • Tvořivé stanoviště - No a nakonec si budete moci odnést vlastnoručně vyrobený odznak přírodovědce!

Kdy: od 28. června do 1. září, od 14:00 do 15:00 

Kde: LAB 2 (2. podlaží iQLANDIE)

Máte mladší děti a zajímal by vás více workshop tajemného světa oceánů a jejich obyvatel? Navštivte workshop Vodní říše ve vedlejším iQPARKU!

Letní workshop v iQPARKU: Vodní říše