V rámci víkendu Křišťálového údolí otevře iQLANDIA své provozy v sobotu i v neděli pro veřejnost v klasické otevírací době od 10:00 do 18:00. V rámci vstupu do expozice bude v ceně i bohatý doprovodný program, kterému dominuje „Křišťálová stezka". Ve večerních hodinách Vás poté čeká Late night pro dospělé.

Křišťálová stezka – po celou otevírací dobu

iQLANDIA ukazuje principy fyzikálních jevů, popularizuje vědu a technické obory. A sklářství, sklářská výroba, pokrok sklářských technologií a jedinečné produkty našli díky podpoře a.s. Preciosa v iQLANDII konečně své místo. Díky partnerství vznikla jedinečná Křišťálová stezka. Sedm zastavení je ale začátek. Každý rok se ve spolupráci obou společností představí další nové stanoviště ukazující na tradici a jedinečnost českého sklářského průmyslu. Na jednotlivých stanovištích se návštěvníci dozví jak a z jakých surovin se sklo vyrábí, k čemu se využívá. K čemu je dobré ve vědě, optice, jaké vlastnosti získává vybroušením. K projití Křišťálové stezky vám postačí chytrý telefon.

Optická laboratoř – workshop v laboratoři iQLANDIE od 14:00 do 15:00 v SO i v NE

Pro návštěvníky, které by optika a sklo zajímalo více z vědeckého pohledu jsme v rámci víkendu Křišťálového údolí připravili rodinný workshop v naší laboratoři, kde si mohou vyzkoušet překvapivé optické experimenty, prozkoumat vlastnosti čoček, dozvědět se a vyzkoušet si, jak funguje lidské oko, brýle, co je to index lomu a kde se s ním můžeme setkat. Zdarma v ceně vstupného do iQLANDIE.

Vyrob si kaleidoskop – workshop v iQPARKU od 14:00 do 15:00 v SO i v NE

V iQPARKU čeká na nejmenší návštěvníky dílnička, v rámci které si během víkendu Křišťálového údolí budou moci vyrobit z různých kousků skla krasohled neboli kaleidoskop.  Zdarma v ceně vstupného do iQPARKU.

Workshop Broušení skla v iQFABLABU od 10:00 do 17:00 v SO i v NE

V našich moderních dílnách iQFABLAB jsme připravili workshop na zpracování skla ve spolupráci s KultiVAREM Liberec. Návštěvníci budou moci porovnat, jak na sklo dokáže gravírovat výkonný laserový gravírovací stroj a jaké jsou výhody a nevýhody ručního gravírování pomocí ruční elektrické gravírovačky. Vyzkouší si i broušení skla a dají nový život lahvi od vína, když si z ní vybrousí a ozdobí vlastní vázu (sobota) nebo svítidlo (neděle). Vstup zdarma.
Late night v iQLANDII

V rámci Víkendu Křišťálového údolí bude exklusivně otevřená iQLANDIE večer, a to pouze pro dospělé. Můžete se těšit na molekulární bar, noční science show plnou ohně a kouře a mnoho dalšího.

Vstup pouze pro dospělé!
Cena vstupenky: 120 Kč v předprodeji online, na místě 150 Kč, v ceně je welcome drink
Kdy: v sobotu 2.10. od 19 - 22 h
Program: molekulární bar, speciální noční science show, noční rozsvícení Křišťálových molekul v rámci Křišťálové stezky v iQLANDII, DJ

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji.