Připravili jsme pro vás venkovní šifrovací hru na motivy slavného malíře, přírodovědce a vynálezce Leonarda da Vinciho. Zakupte si tuto hru na našem iQSHOPU nebo pokladně iQLANDIE, vyražte do ulic Liberce a rozluštěte společně Leonardova tajemství!

Kdo vůbec byl talentovaný Leonardo da Vinci a jaké jsou zajímavosti z jeho života? Proč na tržištích kupoval ptáky? Proč byl průkopníkem v horolezectví a jaký byl jeho postoj k válkám?

To a mnohem víc vám vysvětlí nová šifrovací hra s názvem Via da Vinci, ve které každého účastníka čeká procházka těmi nejatraktivnějšími místy Liberce. Hru lze zakoupit na pokladně nebo e-shopu a odehrát kdykoliv, v libovolně početném týmu. Na každém stanovišti luští tým šifru, jejíž řešení prozradí pozici dalšího zastavení. Součástí je i povídání o příslušné liberecké lokalitě a též zajímavé informace ze života Leonarda da Vinciho, který je v celé hře průvodcem. Některé šifry jsou jednoduché, jiné složitější, proto je součástí hry i systém nápověd, který vám v případě nouze vytrhne trn z paty. Na své si tak přijdou rodiny s dětmi i zkušení luštitelé.

  • Doporučený počet hráčů: 1–6 hráčů
  • Doporučený věk: od 12 let nebo s doprovodem (vhodné pro rodiny s dětmi i zkušené luštitele).
  • Délka trasy: cca 5 km
  • Start u budovy iQLANDIE.

Tak neváhejte a šifrujte!