1. Úvod
 2. Projekty
 3. Veselý stroj
Intro

Veselý stroj

výtvarná soutěž pro děti

 

Ukaž svou kreativitu, vytvoř Veselý stroj a navrhni způsob, jakým zachraňuje přírodu

Už počtvrté mají všichni mezi 3 a 15 lety možnost předvést své schopnosti v tvůrčí soutěži Veselý stroj.
Letošní téma je Veselý stroj zachraňuje přírodu.

Soutěží se o věcné ceny, například tablety, stavebnice LEGO a mnohé další. 


Co máš pro účast v soutěži udělat?

 • Stáhni si soubor s navrženými součástkami pro ztvárnění Veselého stroje.
 • Vystřihni ty, které se ti hodí a pomocí koláže, komiksu, počítačové grafiky, dokreslení či dalších výtvarných technik navrhni stroj, který dokáže pomoci přírodě.
 • Vymysli a vytvoř zajímavý stroj, který zvládá zachraňování. Nezáleží, jestli pomůžeš louce, lesu, rybníku či se pustíš do záchrany moří, hor či pralesů.
 • Maximální formát práce je A3.
 • Ke svému stroji napiš, jak funguje – klidně jako krátkou uživatelskou příručku. Možná toho umí víc a byla by škoda se nepochlubit.
 • Své dílo doruč prosím nejpozději do 15. dubna 2020 poštou na adresu: Nitranská 410/10, 460 07  Liberec (na zadní stranu nezapomeň uvést svůj telefon a email), nebo e-mailem sken (či fotku v dostatečném rozlišení) na veselystroj@iqlandia.cz.

 

Stovka nejlepších prací vyhodnocených odbornou porotou postoupí do semifinále.
Semifinálové práce budou vystaveny v libereckém OC Forum a v OC Plaza, kde půjde pro jednotlivé účastníky hlasovat vhozením hlasovacího lístku.
Podobné hlasování proběhne i na internetu (1 hlas z jedné IP adresy za 24 hodin, takže neváhej k hlasovací akci vyzvat i své známé a kamarády!).

V každé věkové kategorii budou oceněny tři práce, kromě toho vavříny získají i vítězové hlasování v OC a internetového hlasování.
Speciální cena bude udělena ve skupinové kategorii, jednu osobní cenu udělí ředitelka Expertní rady iQLANDIE Lidie Vajnerová.

A nejlepší na závěr: Vítězný stroj bude jako každý rok opravdu postaven podle předlohy a následně obohatí sbírky iQLANDIE.

Slavnostní předání cen se zábavným programem proběhne 22. května 2020 v iQLANDII Liberec v rámci Muzejní noci pod Ještědem.
Slavnostní vyhlášení vítězů jako vždy odmoderuje patron projektu Roman Šebrle.
Všichni soutěžící budou na ceremoniál samozřejmě pozváni.
Stovka semifinalistů bude mít navíc možnost bezplatné prohlídky iQLANDIE.

Soutěžní kategorie: 

 • 3 – 6 let Hamley’s
 • 7 – 11 let
 • 12 – 15 let
 • Skupinová kategorie #211 Chytrá rodina 

Soutěž pořádá IQLANDIA, o.p.s. za podpory Nadačního fondu Gago a s přispěním partnerů. Pořadatel si vyhrazuje právo použít návrhy k nekomerčním účelům. Účast v soutěži se vykládá jako souhlas se zpracováním osobních údajů pouze pro potřeby této soutěže. Uvedení kontaktní e-mailové adresy je podmínkou účasti v soutěži.

Za soutěžní výbor: Jitka Mrázková

Případné dotazy směřujte na veselystroj@iqlandia.cz 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace