Vesmírné Vánoce v iQLANDII

Pro rodiny
Děti
Workshop
iQLANDIA

iQLANDIA na Vánoce opět ožije! Připravili jsme pro vás nový workshop, zařadili do promítání oblíbený vánoční pořad a v rámci buskingu budeme vyrábět jedlou kometu.

Výroba jedlé komety

busking v expozici

Z čeho je tvořeno jádro komety a jak vzniká její typický ohon? Přijďte se dozvědět více o tomto tradičním symbolu Vánoc. Společně s lektorem vyrobíte kouřící jádro komety pomocí kapalného dusíku a tuto sladkou vánoční dobrotu budete moci i ochutnat. Aktivita bude probíhat ve vybrané časy ve druhém podlaží u spirály. Sledujte obrazovky s programem.

Kdy: 3. až 23. prosince

Kde: 2. podlaží iQLANDIE u spirálovitého schodiště

Vesmírné Vánoce v iQLANDII

Hvězdný workshop

zimní laborka pro veřejnost

Že je planetárium plné hvězd asi nikoho nepřekvapí. Na letošní zimu jsme si od kolegů planetárníků půjčili pár hvězd i k nám do dětské laboratoře. Přijďte si vyrobit voňavé vesmírné mýdlo jak jinak než ve tvaru hvězdy. Vytvoříte si také promítací kartičku se svým souhvězdím zvěrokruhu nebo malý model jednoho ze souhvězdí zimní oblohy. Jako bonus vás čeká pozorování meteoritů a tektitů pod stereolupou. 

Kapacita workshopu je omezena na 25 návštěvníků. Děti do 12 let se mohou účastnit pouze v doprovodu dospělé osoby.

Kdy: 3. prosince až 29. ledna 2023 vždy při otevíračce od 10:00 hod (víkendy a vánoční prázdniny) od 14:00

Kde: LAB 2

Hvězdný workshop

Jež(íš)kovy voči

vánoční pořad

V našem iQPLANETÁRIU opět startuje tolik oblíbený vánoční pořad „Jež(íš)kovy voči“. Ten zde na vlastní oči můžete zkouknout během prosincových víkendů a vánočních prázdnin před každou filmovou projekcí. Věřte, že je na co se těšit. V zábavném pořadu se zaměříme na hlavní představitele českých a amerických Vánoc a vědecky je porovnáme.

Kde: iQPLANETÁRIUM

Zimní workshop v iQPARKU

Vydejte se s námi nad oblaka, kde najdete hvězdy, sníh a třeba i vesmírný lektvar! Přijďte si vyrobit laboratorní sníh nebo prošijte hvězdy skrz naskrz třpytivou nití. Jestli nevíte, jak namíchat pangalaktický megacloumák, přijďte za námi do iQPARKU. 

Kdy: 10. 12. až 29. 1. 2023 vždy při otevíračce od 10:00 hod (víkendy, vánoční prázdniny) od 14:00

Kde: v laboratoři ve 4. patře iQPARKU

Vánoce v iQPARKU

Zimní workshop v iQPARKU