Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Workshop: Zpátky na Měsíc

Workshop: Zpátky na Měsíc

20.06.2023

Nový workshop v laboratoři se bude doslova točit kolem Měsíce. Přijďte si ho užít každý během zářijových a říjnových víkendů do naší laborky.

Na co se můžete těšit?

Společně prozkoumáme jednotlivé měsíční fáze a ukážeme si, jak vznikají krátery na povrchu našeho nejbližšího vesmírného souseda. Zavzpomínáme na léto roku 1969, kdy lidé poprvé stanuli na Měsíci, a připomeneme si nedávné úspěchy prvního letu programu Artemis, který má za cíl zopakovat vyslání lidské posádky na Měsíc. Vytvoříme slavný odlitek Armstrongovy měsíční stopy, seznámíme se se členy legendárního kosmického letu Apollo 11 i budoucího letu Artemis II. Prozkoumáme, z jakých částí se skládal Saturn V a jak vypadá současná moderní raketa SLS. Zahrajeme si na vesmírné konstruktéry a experimentálně zjistíme, který materiál se hodí pro výrobu kosmické lodi.

Nejen pro malé návštěvníky máme navíc připravena dvě tvořivá stanoviště – výroba tahací provázkové rakety a kosmonautské masky.

Kdy: od 2. září do 22. října každý víkend od 14:00

Kde: LAB 2

Workshop je zdarma v rámci vstupného do iQLANDIE. :)

Moc se na vás těšíme!

 

Máte mladší děti a zajímal by vás více workshop plný vodních hrátek? Navštivte workshop Vodohraní ve vedlejším iQPARKU!