Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Šifrovací hra Via da Vinci

Šifrovací hra Via da Vinci

07.02.2022

Připravili jsme pro vás venkovní šifrovací hru na motivy slavného malíře, přírodovědce a vynálezce Leonarda da Vinciho. Zakupte si tuto hru na našem iQSHOPU nebo pokladně iQLANDIE, vyražte do ulic Liberce a rozluštěte společně Leonardova tajemství!

Kdo vůbec byl talentovaný Leonardo da Vinci a jaké jsou zajímavosti z jeho života? Proč na tržištích kupoval ptáky? Proč byl průkopníkem v horolezectví a jaký byl jeho postoj k válkám?

To a mnohem víc vám vysvětlí nová šifrovací hra s názvem Via da Vinci, ve které každého účastníka čeká procházka těmi nejatraktivnějšími místy Liberce. Hru lze zakoupit na pokladně nebo e-shopu a odehrát kdykoliv, v libovolně početném týmu. Na každém stanovišti luští tým šifru, jejíž řešení prozradí pozici dalšího zastavení. Součástí je i povídání o příslušné liberecké lokalitě a též zajímavé informace ze života Leonarda da Vinciho, který je v celé hře průvodcem. Některé šifry jsou jednoduché, jiné složitější, proto je součástí hry i systém nápověd, který vám v případě nouze vytrhne trn z paty. Na své si tak přijdou rodiny s dětmi i zkušení luštitelé.

  • Doporučený počet hráčů: 1–6 hráčů
  • Doporučený věk: od 12 let nebo s doprovodem (vhodné pro rodiny s dětmi i zkušené luštitele).
  • Délka trasy: cca 5 km
  • Start u budovy iQLANDIE.

Tak neváhejte a šifrujte!