Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Nová expozice: MatematikUm

Nová expozice: MatematikUm

02.02.2022

Začněme otázkou. Jaký je první dotaz studentů po vysvětlení nové matematické teorie?

"A budu tohle někdy potřebovat?" 

Společně s touto expozicí jsme si dali za cíl na tuto i jiné podobné otázky odpovídat. Protože využítí matematiky je v běžném životě "nespočet" a často dokonce zachraňuje životy! 

Oficiálně

Expozice MatematikUm obsahuje soubor didaktických pomůcek a programů, které jsou zaměřené na kritická místa učiva a matematiku v praxi. Zprostředkovávají žákům matematiku zcela novým způsobem, který jim ukáže, jak používat matematiku každý den i mimo školu, a že její hlubší pochopení nám pomáhá lépe chápat a objevovat svět kolem nás.

Matematické vzdělávací programy a didaktické pomůcky vznikly za podpory projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0017282.

To nejdůležitější o expozici

Kdy otevíráme dveře MatematikA: 2. 2. 2022 

Kde: 3. podlaží budovy iQLANDIE

Na své si přijdou primárně studenti 6.- 9. třídy ZŠ, hlavy ale zavaříme i podstatně starším!

„Od té doby co jsou v matice písmenka se nechytám!"

Aha! a WOW! efekt

Aby bylo učení zábavné a efektivní, je důležité mít vyvážený poměr dvou efektů. Říká se jim aha-efekt a wow-efekt. Aha efekt je typický pro školní výuku, děti se ve školních lavicích dozvídají nové věci. Pro udržení jejich zájmu a pozornosti to ale často nestačí. Možná o to víc v Matematice. WOW! efekt je jiný. Přichází když mohou děti zkoušet, hrát si, tvořit (nebo i „konstruktivně ničit"), osahávat. iQLANDIA je svět plný wow! efektů. V jakých matematických oblastech se tedy můžou děti i jejich doprovod vzdělávat?

MatematikUm je rozděleno do následujících sekcí :

  • matematika všedního života
  • matematika v IT
  • matematika v přírodě
  • stavebnictví
  • historie matematiky
  • funkce
  • další témata (finanční matematika, statistika, sport)

Přijďte si prohlédnout fraktálovou grafiku, vyzkoušet matematické bludiště, prozkoumat řezy těles. Kreslit do písku jako Archimédés v Syrakusách, dozvědět se, jak využít trigonometrii v běžném životě, nebo se ponořit do virtuální reality! Nebo si spočítat investici na důchod. Říkáte aha? Přijďte říct i wow!

„Nemusíš být génius, abys chápal matiku!"