Osm tvůrčích dnů v otevřené dílně iQFABLAB a téměř dvě stě kluků a holek z Libereckého kraje. Osm skvělých projektů ve finálovém kole. Dva týdny napětí, který tým dostane od veřejnosti nejvíce hlasů a čekání do poslední chvíle na resumé odborné poroty. Taková byla soutěž Business Talent roku 2021.

vítězi Ceny veřejnosti bylo rozhodnuto ještě před slavnostním vyhlášením soutěže. Stala se jím ZŠ Sportovní Tanvald za originální prsten, který ozdobí celý prst zákaznice. Vítězný tým se za odměnu podívá do iQLANDIE v rámci programu „Pošli třídu” a zažije v ní bohatý program.

Trojici hlavních cen pro školy, dvě robotické stavebnice Merkur, 3D tiskárnu Průša s filamenty a kurzem 3D tisku a také cenu pro žáky prvních tří týmů Noc v iQPLANETÁRIU udělili organizátoři soutěže během slavnostního vyhlášení. To se konalo na dálku přímo z planetária. Přes online konferenci se přihlásilo všech osm napjatých škol.

Záštitu nad soutěží převzal Liberecký kraj, který na místě reprezentoval Jiří Ulvr, radní resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

První místo obsadil tým základní školy ZŠ náměstí Nový Bor se svými technicky vyladěnými sandály Fancy Shoes. Prezentační video okouzlilo nejednoho porotce. Soutěžící potvrdili, že výsledek jejich snažení není pouhou náhodou a své umělecké vlohy si dobře uvědomují. „Den v otevřené dílně pro nás byl určitě přínosný, místy také trochu stresující. O svém dalším studiu už máme jasno, rády bychom na Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově,” uvedly obě soutěžící děvčata a mluvčí týmu z Nového Boru jednohlasně.

Druhé a třetí místo obsadily týmu ze ZŠ Husova Liberec a ZŠ Šumava Jablonec nad Nisou. Soutěž vznikla díky spolupráci ARR Agentury regionálního rozvoje, science centra iQLANDIA a inovačního centra DEX Innovation Centre. Ceny pro soutěžící dodaly Nadace Gago, Nadace Preciosa, Datasys, Liberecký kraj a iQLANDIA.

Děkujeme všem za účast i spolupráci na tak krásném projektu a už nyní se těšíme na další ročník!