Business Talent 2022 je II. ročník úspěšné polytechnické soutěže, ve které si osmáci a deváťáci základních škol Libereckého kraje vyzkouší, jak to chodí v podnikání. Naši odborní lektoři provedou soutěžící procesem vzniku nového produktu od tvorby myšlenky přes úvahy o podnikatelských strategiích až po návrh a výrobu produktu, tedy „vymysli, vyrob, ukaž se!"

Proč?

Cílem soutěže je předat účastníkům pozitivní emoci z kreativní práce, ukázat jim moderní technologie otevřené dílny iQFABLAB a zajímavým způsobem je kariérně nasměrovat. Česko má totiž problém. Školy chrlí právníky a ekonomy, další potřebné profese ale zanikají. Pojďte společně s námi ukázat dětem, že tyto profese nemusí být jejich nutnou první volbou!

logo npo

Ceny pro výherní školy Business Talent 2022:

1. místo: Humanoidní robot ROBOTIS MINI

2. místo: 3D tiskárna Original Prusa MINI+ a základní filamenty

3. místo: Robotí vynálezce od společnosti LEGO

Humanoidní robot MINI

Obrázek: Cena za 1. místo v soutěži Business Talent: Humanoidní robot ROBOTIS MINI

Rok 2022: Soutěž Business Talent pokračuje!

Letošní ročník okořeníme o téma společenské odpovědnosti. V roli zadavatele se zapojí spolek DePejSek sdružující těžce zdravotně postižené osoby. Soutěžící poté navrhnou, vyrobí a odprezentují porotě chytré „vychytávky”, které handicapovaným usnadní život.

 

Chci se dozvědět více o Business talentu 2022

Přihlaste Vaši třídu včas!

Pro přihlášení do letošního Business Talentu vyplňte formulář vč. motivačních kritérií. Brzy Vám pak dáme vědět, jestli jsme Vás vybrali. Soutěžit bude celkem 8 škol. Ale pozor! Přihlašování končí už 12. 9. 2022.

Přihlásit třídu do 12. září zde

Jak vypadal předchozí ročník?

Minulému ročníku kraloval tým ze ZŠ náměstí Míru Nový Bor s jejich projektem Fancy shoes. Spolu s dalšími medailisty vyhráli super ceny a zúčastnili se slavnostního vyhlášení s programem v našem iQPLANETÁRIU.

Business talent 2021

Partneři akce

ARR Liberecký kraj Depejsek iQLANDIA Liberec MŠMT

EU

Soutěž se koná pod záštitou Ing. Dana Ramzera, náměstka hejtmana Libereckého kraje.