Tento týden proběhne na pražském výstavišti EXPO letošní Veletrh vědy. A iQLANDIA samozřejmě nebude chybět! Naše lektory najdete spolu se zajímavými exponáty ve stánku Asociace českých science center.

Zažijete neuvěřitelnou cestu za poznáním běžných fyzikálních jevů, se kterými se v praxi setkáváte den, co den. Seznámíte se například s fyzikální kuchyní a poznáte energii, která nás obklopuje. Ve vašem objevování vám pomůže profesionální vývěva či běžná mikrovlnka obsluhovaná zkušeným lektorem. Vyzkoušíte si, zda vydržíte dotyk kapalného dusíku o teplotě -196 °C. Také si budete lámat hlavu nad dřevěnými hlavolamy a logickými úlohami. Zveme všechny, malé i velké návštěvníky, kteří milují vědu, stejně jako my!

„Cílem Veletrhu vědy je přitáhnout pozornost veřejnosti k české vědě a výzkumu a současně ukazovat dalším vědeckým institucím, že prezentovat jejich práci veřejnosti má význam. Stále větší návštěvnost je toho důkazem.“

PhDr. Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR

Kdy: 2. - 4. června s otevírací dobou 10:00 - 18:00

Kde: PVA EXPO Prahaodkaz na mapy.cz

Celý program a info o veletrhu zde!

Program iQLANDIE:
  • Velká science show – v pátek od 11:45 do 12:30

Soubor zábavných experimentů z chemie a fyziky, které jsou doprovázeny působivými výbuchy, různými efekty (dým, záblesky, oheň), vtipem i smíchem. Zkušení odborní lektoři iQLANDIE se pouští do vskutku bláznivých kousků, do kterých zapojí i vás, a věřte, že si odnesete velký zážitek.

show

  • Workshop Biolog - Mladý badatel – každý den od 10 do 18 hodin

Jedná se o badatelskou činnost s biologickou tematikou. Aktivity jsou zaměřené na práci s různými druhy mikroskopů – školní mikroskop, digitální příruční makroskop, stereolupa, mikroskop z mobilu. Ukázka jak křehký a krásný je svět kolem nás, který nemůžeme pozorovat běžným okem. Návštěvníci dostanou tipy na pozorování věcí z běžného života atd.

Těšíme se na Vaši návštěvu!