Zapojte se se svou školou do 2. ročníku oblíbené soutěže o nejlepší znalosti ze světa peněz a online bezpečnosti. Jak na to? Registrujte svou školu do 16. října 2022! Soutěž je určena pro žáky 6. tříd ZŠ a prim gymnázií a skládá se ze 2 kol. První kolo o postup proběhne letos na podzim a soutěžit se v něm bude přes aplikaci ČSOB Filip, ve 2. kole pak už půjde o ceny.

Soutěž Filipův pohár pro školáky pořádá ČSOB, partner našeho science centra. Aby mohli oni a škola postoupit z krajské úrovně do 2. kola a soutěžit o ceny, je nutné, aby za školu v 1. kole soutěžilo alespoň 8 žáků (stáhli si aplikaci, přihlásili se přes přidělenou přezdívku a sbírali body). Z každého kraje do finále pak postoupí vždy ta škola, jejíž nejlepších 8 žáků nastřádá nejvíc bodů.

Ať vám registrace školy neuteče – čas kvapí!

Aby se žáci mohli Filipova poháru zúčastnit a postoupit do celostátního kola, je nutné, aby školu do 2. ročníku soutěže zaregistroval jejich učitel či ředitel školy. Registrace je možná pouze do 16. října 2022 přes formulář na stránce www.csob.cz/olympiada. Tamtéž najdete i podrobnosti o průběhu soutěže, podrobná pravidla a odpovědi na často pokládané otázky.

REGISTROVAT ŠKOLU

 V případě jakýchkoli dotazů ohledně soutěže napište e-mail na adresu podpora.filip@csob.cz.

Aplikaci Filip si může stáhnout zdarma každý

Oblíbenou aplikaci můžou využívat žáci ze všech tříd bez omezení, nejen ti registrovaní do soutěže – umí oslovit děti od 10 do 15 let. A vyučující s ní mohou kdykoli jednoduše oživit svou výuku. 
Co aplikace nabízí konkrétně? Problematiku představuje v zábavných videích a podrobnosti ve výpiscích s praktickými příklady. Znalosti si pak uživatel upevňuje v krátkých testech, v nichž za správné odpovědi sbírá zmíněné body (tzv. zlaťáky). Hrajte také a nasbírejte jich co nejvíc!

ČSOB Filipova olympiáda 2. ročník


Zajímavost: Aplikace vznikla v roce 2021 v rámci programu ČSOB pro školy. Ten funguje již od roku 2016 a školám nabízí finanční a digitální vzdělávání. Je do něj je zapojeno přes 500 ambasadorů, kteří v bezmála 4 stovkách škol odučili přes 2700 hodin víc jak 46 000 školáků. Chcete bezplatnou výuku i do své školy? Pak stačí napsat na financnigramotnost@csob.cz.