iQLANDIA ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje a DEX Innovation Centre spustí na podzim soutěž Business talent, která je zaměřena na podporu polytechnického vzdělávání.

Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol. Do soutěže bude vybráno 8 škol ze všech okresů Libereckého kraje, které do boje vyšlou 24 žáků. Bude probíhat v osmi kolech. Jednoho kola se zúčastní vždy jedna škola s 24 žáky. 

Školní týmy zažijí intenzivní a zajímavý projektový den v iQFABLABU. V rámci soutěže si žáci vyzkouší práci v týmech, přípravu konceptu, strategie, seznámí se s moderními technologiemi jako je laser nebo 3D tiskárna a zkusí si vyrobit vlastní výrobek. Z každého kola vzejde jeden vítězný tým, který poté postoupí do kola finálního, kde bude odbornou porotou vybrán absolutní vítěz soutěže, který pro svou školu vybojuje 3D tiskárnu.

Vítězné týmy budou moci v rámci hlasování veřejnosti získat i další zajímavou cenu pro svou školu a to „Pošli třídu do iQLANDIE“. Připravujeme i jiné zajímavé odměny.

Bližší informace naleznete na stránkách ZDE

Registrace do soutěže bude možná od 21.9. přímo na stránkách REGISTRACE ZDE.