Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Doporučené weby

informace a praktické tipy pro výuku

Na tomto místě přinášíme tipy na zajímavé stránky užitečné pro učitele přírodovědných předmětů. 

 • Fyzikální šuplík – tématicky seřazené materiály pro výuku brněnského učitele Václava Piskače,
  který je mezi učiteli fyziky znám jako studnice praktických nápadů, jak žákům vysvětlit konkrétní jevy. 
 • Souhrnný sborník z konference Veletrh nápadů učitelů fyziky – více než 20 ročníků vyhlášené konference pro učitele fyziky přineslo mnoho zajímavých nápadů a tipů. A v tomto sborníku je možno listovat po jednotlivých ročnících, ale také filtrovat příspěvky podle autorů, témat nebo podle klíčových slov.  
 • Encyklopedie fyziky – podrobně a přehledně zpracovaná internetová učebnice fyziky pro střední školy, doplněná o multimediální obsah. Autorem učebnice je zkušený pražský učitel Jaroslav Reichl. 
 • FyzWeb – zajímavé materiály, odkazy, výročí nebo Odpovědna, ve které můžete procházet odpovědi na všetečné fyzikální otázky.
 • Pokusy nás baví  – série naučných videí, které připravila iQLANDIA ve spolupráci s Českým rozhlasem Rádio Junior.
 • KCscience – stránky s pracovními listy a animovaná naučná YouTube videa od učitelky chemie a přírodopisu Kateřiny Čihákové ze ZŠ Pečky.
 • MINIvěda – stránky učitelky na mateřské dovolené oceněné cenou TA ČR.
 • Nezkreslená věda – ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky, kterým provází nezaměnitelný komentář Pavla Lišky, Báry Hrzánové a Radka Holuba a ilustrace Tomáše Zacha a Markéty Smolíkové Kubátové. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům základních a středních škol.
 • Vědecké kladivo – populárně naučná videosérie na YouTube.
 • Talentované a nadané děti - unikátní veřejné úložiště pro učitele ZŠ obsahující pracovní listy pro diferencovanou výuku, materiály do všech předmětů ZŠ, sborníky metod a tipů do výuky, nápadník učebních stylů, hodnocení, sociální dovednosti.
 • Zeptejte se přírodovědců - vědci z přírodovědecké fakulty UK vysvětlují základní i složité přírodní jevy formou přehledných článků. Může mít ryba žízeň? Proč je nebe modré? Prdí hadi? A další věci, které vás vždycky zajímaly.