Na tomto místě přinášíme tipy na zajímavé stránky užitečné pro učitele přírodovědných předmětů.
- Fyzikální šuplík – tématicky seřazené materiály pro výuku brněnského učitele Václava Piskače,
který je mezi učiteli fyziky znám jako studnice praktických nápadů, jak žákům vysvětlit konkrétní jevy. - Souhrnný sborník z konference Veletrh nápadů učitelů fyziky – více než 20 ročníků vyhlášené konference pro učitele fyziky přineslo mnoho zajímavých nápadů a tipů. A v tomto sborníku je možno listovat po jednotlivých ročnících, ale také filtrovat příspěvky podle autorů, témat nebo podle klíčových slov.
- Encyklopedie fyziky – podrobně a přehledně zpracovaná internetová učebnice fyziky pro střední školy, doplněná o multimediální obsah. Autorem učebnice je zkušený pražský učitel Jaroslav Reichl.
- FyzWeb – zajímavé materiály, odkazy, výročí nebo Odpovědna, ve které můžete procházet odpovědi na všetečné fyzikální otázky.
- Pokusy nás baví – série naučných videí, které připravila iQLANDIA ve spolupráci s Českým rozhlasem Rádio Junior.
- KCscience – stránky s pracovními listy a animovaná naučná YouTube videa od učitelky chemie a přírodopisu Kateřiny Čihákové ze ZŠ Pečky.
- MINIvěda – stránky učitelky na mateřské dovolené oceněné cenou TA ČR.
- Nezkreslená věda – ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky, kterým provází nezaměnitelný komentář Pavla Lišky, Báry Hrzánové a Radka Holuba a ilustrace Tomáše Zacha a Markéty Smolíkové Kubátové. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům základních a středních škol.
- Vědecké kladivo – populárně naučná videosérie na YouTube.
- Talentované a nadané děti - unikátní veřejné úložiště pro učitele ZŠ obsahující pracovní listy pro diferencovanou výuku, materiály do všech předmětů ZŠ, sborníky metod a tipů do výuky, nápadník učebních stylů, hodnocení, sociální dovednosti.
- Zeptejte se přírodovědců - vědci z přírodovědecké fakulty UK vysvětlují základní i složité přírodní jevy formou přehledných článků. Může mít ryba žízeň? Proč je nebe modré? Prdí hadi? A další věci, které vás vždycky zajímaly.