Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

 1. Úvod
 2. iQBLOG
 3. Jak si vyrobit šumivku do koupele?

Jak si vyrobit šumivku do koupele?

06.05.2022

Perlivky, šumivky nebo bomby do koupele, kdo by je nemiloval. Připravili jsme osvědčený recept, jak je s dětmi vyrobit. 

Jaké použít ingredience:
 • 25 g jedlá soda 

 • 12,5 g kyselina citronová 

 • 12,5 g sůl 
 • 12,5 g škrob (nebo jemně rozemleté ovesné vločky) 
 • 4 čajové lžičky oleje (doporučujeme olivový nebo dětský koupelový) 
 • potravinářské barvivo (čím více dáte, tím barevnější bude výsledek) 
 • voda v rozprašovači 
 • éterický olej dle vlastního výběru  2-3 kapky (při výběru čtěte vhodnost použití na kůži) 

Smíchejte jedlou sodu, kyselinu citronovou, sůl, škrob a barvivo a dobře všechny suché suroviny promíchejte. Přidejte oleje a vše dobře spojte. Postupným přidáváním vody v rozprašovači a rychlé práce šikovných rukou dosáhnete konzistence vlhké drobenky. Směsí naplňte formičky na cukroví nebo jiná malá tvořítka, opatrně vyklepněte babovičku a nechte uschnout. A hurá do vany!

Potěšte maminky na Den matek

TIP NA DÁREK: Den matek aneb Potěšte maminky! Dopřejte mamince odpočinek ve Wellness centru Babylon a vyrobte jí dárek, který jí zaručeně udělá radost. 

Kdy: 7. - 8. května 12:00 až 16:00

Kde: v laboratoři ve 4.patře iQPARKU

Tatínkové, vezměte svá dítka a přijďte si společně vyrobit koupelovou šumivku, voňavou sůl do koupele a interaktivní přáníčko pro maminku. 

Dílničky jsou zdarma v rámci vstupného do iQPARKU. 

Komentáře (0)

Načítám...

Mohlo by vás zajímat

Velikonoce v iQPARKU

od 06.04.2023 do 10.04.2023

Jaro už se probouzí, barví, rodí a u nás si všichni hrají. A budou si hrát a tvořit i na připravovaném Velikonočním workshopu!

DIY barvohraní pro nejmenší

Voláme všechny kouzelníky! Pokud si rádi hrajete s barvami a ještě raději máte ten magický okamžik překvapení, máme vyrábění právě pro vás.

Netradiční valentýnské přáníčko

Přemýšlíte nad chytrým dárkem ke sv. Valentýnu? Máme pro vás nápad! Vyrobte svému milému působivý zrakový klam s valentýnskou tematikou.

Lyžařské vosky 

Možná Vás napadají fundovanější stránky o správné technice mazání běžek na Váš další výlet nebo závod. A máte pravdu! My si ale v tomto článku povíme, proč nám vlastně lyže po sněhu jede, a jak vůbec lyžařské vosky fungují. 

Sněžítko

Kdo odolá a neotočí sněžítko nebo s ním trochu nezatřese? Efekt sněhu na pracovním stole nebo v pokoji, krása třpytek ve skle, oblíbená scenérie nebo hračka? Jdeme vyrábět sněžítko.

Podzimní barvy listí

První podzimní den letos vycházel na pátek 23. září. Příroda se však podle našeho kalendáře neřídí, a proto můžeme typické podzimní jevy pozorovat mnohem dříve. Ano, řeč je hlavně o barevných změnách listů a jejich opadávání. Víte proč a jak…

Lightstick: chemické světlo na párty nebo na ryby

Zvyklí jsme obvykle na to, že svítící objekty, jako je slunce, plamen svíčky nebo obyčejná žárovka, uvolňují při svícení spoustu tepelné energie. U oblíbených svítících tyčinek (lightsticků) tomu tak ale není. Září totiž díky chemické reakci…

Přežití v přírodě 2: Jak netradičně rozdělat oheň?

Nejčastěji zapalujeme oheň pomocí zápalek nebo zapalovače. I o tom by se dal napsat článek. My se ale zaměříme na různé další způsoby, jak zapálit oheň. Některé z nich se skutečně používaly nebo dosud používají, jiné představují spíš…

Přežití v přírodě: Jak filtrovat znečištěnou vodu?

Nedostatek vody, zejména pitné, patří k velkým globálním problémům dneška. O tom ale tento článek není. My vám chceme ukázat, jak si můžete opatřit aspoň trochu čistou vodu třeba na výletě, když vám dojde ta z domova.