Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
  1. Úvod
  2. iQBLOG
  3. Paracordový náramek 

Paracordový náramek 

11.08.2021

Máte rádi jednoduché vyráběčky, které se dají využít k mnoha účelům? V tom případě je pro Vás naše další video jako stvořené! 

K tvorbě jakéhokoliv předmětu bude zapotřebí si sehnat paracordovou šňůru, nůžky a zapalovač.  

A co je vlastně ten paracord? 

Jedná se nylonové lanko, které původně využívali parašutisté za druhé světové války. V překladu bychom ho tak mohli nazvat padákovou šňůrou. Nejvyužívanějším druhem, se kterým se můžeme setkat, je typ III. - paracord 550 o tloušťce 4 mm a s nosností 550 liber, což se v metrické soustavě rovná až 250 kg.  

Lanko se skládá ze dvou částí – jádra a obalu. Jádro je tvořeno ze sedmi tenkých dvojitých přízí, které se dají využít i samostatně např. k rybolovu, obal je pak upleten ze 36 vláken a nabízí nepřebernou škálu rozličných barev i motivů.  

Využití paracordu najdeme v mnoha odvětvích: může sloužit jako outdoorová pomůcka, módní doplněk v podobě náramků, opasků, tkaniček či přívěšků nebo z něj můžete vytvořit např. obojek pro vašeho čtyřnohého kamaráda. 

 

Lea K.

Komentáře (0)

Načítám...

Mohlo by vás zajímat

Kolo, kolo mlýnský 

Co je kolo mlýnský? Jak nejmladším dětem přiblížit, proč se točí? Dozvíte se, jak si doma vyrobit jednoduchý vodní mlýn. Připravili jsem pro Vás dva foto návody, jeden pro kutily začátečníky a jeden pro pokročilejší.

Halloweenská výroba slizu 

Do správné kuchařky moderní rodinky by se vedle svíčkové s houskovým knedlíkem měl také nacházet recept na nefalšovaný domácí sliz! Obzvláště pokud se blížíme do období ponurého podzimu, kde se tato specialita může hodit jako přízdoba k…

Halloween a výroba duchů

Víte, že Halloween je původně keltský svátek oslavující konec léta a příchod zimy? Lidé se převlékali do masek, aby se ochránili proti zlým duchům. My se pustíme do výroby hodných duchů, takže ať už Halloween…

Čarodějnictví a výroba čarodějnické hůlky 

Čarodějnictví je tu s námi již od starověku. V Mezopotámii byli čarodějnice/čarodějové označováni za přízeň zla a ohrožení společenského řádu. Historie tajemných sil je poměrně hluboká a my si tu o ní něco málo…

Výroba kaleidoskopu 

V rámci Víkendu Křišťálového údolí bude probíhat výroba kaleidoskopu pro nejmenší v iQPARKU.

Pozoruhodné žáby 

Ptáte se, co je na žábách tak zajímavého? Vždyť jsou přeci skoro u každého rybníka! 

3D TISK

3D tisk je proces aditivní (tj. přidávací) výroby, ale můžete se setkat i s názvem rapid prototyping neboli rychlé prototypování. Technologie nanáší tenké vrstvy materiálu na sebe. Tyto vrstvy se spojují tavením či lepením tak dlouho, dokud…

Pí, Pí, Pí a zase Pí

Říkali jste si někdy, k čemu Vám bude v životě matematika? Také Vám na základní škole přišla většina věcí zbytečná a pro běžný život nepoužitelná? Asi každému chybělo nějaké vysvětlení, proč se matematice věnuje tolik času, když se zdá…

Kolik mají šneci “zubů”?

Jakmile zaprší, šneci jsou všude. Jsou různí - malí, velcí, tlustí, tencí... Vysvětlit, zvláště dětem, že to nejsou živé hračky je mnohdy nadlidský úkol pro rodiče. Pojďme si tedy šneky, s nimiž si mohou děti hrát dle libosti, vyrobit.

Tvořivý workshop 

V našem  iQFABLABU začíná letní Tvořivý workshop. Ve všední dny od 13:00  (mimo 19. 7. – 23. 7. a 16. 8 – 20. 8.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace