Paracordový náramek
Máte rádi jednoduché vyráběčky, které se dají využít k mnoha účelům? V tom případě je pro Vás naše další video jako stvořené!
K tvorbě jakéhokoliv předmětu bude zapotřebí si sehnat paracordovou šňůru, nůžky a zapalovač.
A co je vlastně ten paracord?
Jedná se nylonové lanko, které původně využívali parašutisté za druhé světové války. V překladu bychom ho tak mohli nazvat padákovou šňůrou. Nejvyužívanějším druhem, se kterým se můžeme setkat, je typ III. - paracord 550 o tloušťce 4 mm a s nosností 550 liber, což se v metrické soustavě rovná až 250 kg.
Lanko se skládá ze dvou částí – jádra a obalu. Jádro je tvořeno ze sedmi tenkých dvojitých přízí, které se dají využít i samostatně např. k rybolovu, obal je pak upleten ze 36 vláken a nabízí nepřebernou škálu rozličných barev i motivů.
Využití paracordu najdeme v mnoha odvětvích: může sloužit jako outdoorová pomůcka, módní doplněk v podobě náramků, opasků, tkaniček či přívěšků nebo z něj můžete vytvořit např. obojek pro vašeho čtyřnohého kamaráda.
Lea K.
Mohlo by vás zajímat
Sněžítko
Kdo odolá a neotočí sněžítko nebo s ním trochu nezatřese? Efekt sněhu na pracovním stole nebo v pokoji, krása třpytek ve skle, oblíbená scenérie nebo hračka? Jdeme vyrábět sněžítko.
Podzimní barvy listí
První podzimní den letos vycházel na pátek 23. září. Příroda se však podle našeho kalendáře neřídí, a proto můžeme typické podzimní jevy pozorovat mnohem dříve. Ano, řeč je hlavně o barevných změnách listů a jejich opadávání. Víte proč a jak…
Lightstick: chemické světlo na párty nebo na ryby
Zvyklí jsme obvykle na to, že svítící objekty, jako je slunce, plamen svíčky nebo obyčejná žárovka, uvolňují při svícení spoustu tepelné energie. U oblíbených svítících tyčinek (lightsticků) tomu tak ale není. Září totiž díky chemické reakci…
Přežití v přírodě 2: Jak netradičně rozdělat oheň?
Nejčastěji zapalujeme oheň pomocí zápalek nebo zapalovače. I o tom by se dal napsat článek. My se ale zaměříme na různé další způsoby, jak zapálit oheň. Některé z nich se skutečně používaly nebo dosud používají, jiné představují spíš…
Skautské okénko: Jak se neztratit v přírodě?
Jste na výletě a zabloudili jste. Máte s sebou mapu. Nevíte ale, jak ji natočit, aby vám poradila směr další cesty. Potřebujete tedy zjistit, kde je sever. Ale ouha, jste bez kompasu! Co s tím? Způsobů, jak v přírodě určit sever, je…
Jak si vyrobit šumivku do koupele?
Perlivky, šumivky nebo bomby do koupele, kdo by je nemiloval. Připravili jsme osvědčený recept, jak je s dětmi vyrobit.
Vejce jak je možná neznáte!
Natvrdo, naměkko, nahniličko, ztracené, míchané, volské oko, omeleta, sníh… Podívejme se na typický symbol českých Velikonoc z různých pohledů.
Dřevo a les jako ekosystém
Možná jste si všimli při návštěvě iQLANDIE našeho exponátu Stáří dřeva nebo jste již byli v Mirakulu, kde mají na toto téma celou Lesní stezku . Dnes si proto povíme blíže o tom, co je to vlastně ekosystém lesa. Přiblížíme si také dřevo…
Jak funguje dalekohled
Dalekohled, to jsou přece dvě čočky, které přibližují obraz vzdálených objektů. Jak to funguje, je jasné. Nebo že by to přeci jen bylo složitější? Ukážeme si, že dalekohledů je několik různých typů, a také si vysvětlíme, jak se chová světlo,…
Horký led
Vyrazili jste na zimní výpravu do hor, kolem zuří sněhová vánice a ledový vichr vás okrádá o cenné teplo? Možná patříte mezi šťastlivce s vyhřívanými rukavicemi a přídavnou baterií, která se ještě nestačila vybít. Anebo dáváte přednost…
Komentáře (0)