DIY barvohraní pro nejmenší
Voláme všechny kouzelníky! Pokud si rádi hrajete s barvami a ještě raději máte ten magický okamžik překvapení, máme vyrábění právě pro vás.
Pomůcky
- Papírová kuchyňská utěrka nebo toaletní papír
- Černá permanentní fixa
- Barevné fixy
- Voda v rozprašovači nebo pipeta
Jak na to?
Papírovou utěrku přeložte na polovinu.
Na vrchní stranu nakreslete jednoduchý obrázek permanentní fixou. Výsledek s použitím černé bude nejvýraznější.
Spodní stranu obrázku pokryjte barevnými fixami podle svého gusta.
Obrázek přeložte a dejte na místo, které můžete namočit, třeba tác nebo talíř.
Postříkej tevodou (ideální je jemný rozprašovač) nebo zakapejte pipetou.
Hurá! Je tu barevný obrázek!
Pokud se vám nápad zamlouvá, ale radši byste pozorovali svoje děti, jak si tento kouzlený obrázek vytvoří mimo stěny domova, tak máte šanci navštívit workshop v iQPARKU, kde si mohou vyzkoušet nejen tuto aktivitu.
Autor: Jana K.
Mohlo by vás zajímat
Crookesův mlýnek
Crookesův mlýnek je fascinující hračka – zvlášť když věříme, že nám ukazuje mechanické účinky světla. Sice to tak úplně není, ale možná ještě o to zajímavěji si s ním můžeme pohrát.
Čarodějnický víkend
Otevíráme brány naší technologické dílny iQFABLAB a taky laboratoř v iQPARKU. Užijte si nabitý čarodějnický víkend!
Velikonoce v iQPARKU
Jaro už se probouzí, barví, rodí a u nás si všichni hrají. A budou si hrát a tvořit i na připravovaném Velikonočním workshopu!
Recept na špenátový – mechový dort
Blýskněte se netradičním zeleným dortem! Dopřejte si pochoutku plnou kyseliny listové nejen na den sv. Patrika.
Netradiční valentýnské přáníčko
Přemýšlíte nad chytrým dárkem ke sv. Valentýnu? Máme pro vás nápad! Vyrobte svému milému působivý zrakový klam s valentýnskou tematikou.
Sněžítko
Kdo odolá a neotočí sněžítko nebo s ním trochu nezatřese? Efekt sněhu na pracovním stole nebo v pokoji, krása třpytek ve skle, oblíbená scenérie nebo hračka? Jdeme vyrábět sněžítko.
Podzimní barvy listí
První podzimní den letos vycházel na pátek 23. září. Příroda se však podle našeho kalendáře neřídí, a proto můžeme typické podzimní jevy pozorovat mnohem dříve. Ano, řeč je hlavně o barevných změnách listů a jejich opadávání. Víte proč a jak…
Lightstick: chemické světlo na párty nebo na ryby
Zvyklí jsme obvykle na to, že svítící objekty, jako je slunce, plamen svíčky nebo obyčejná žárovka, uvolňují při svícení spoustu tepelné energie. U oblíbených svítících tyčinek (lightsticků) tomu tak ale není. Září totiž díky chemické reakci…
Přežití v přírodě 2: Jak netradičně rozdělat oheň?
Nejčastěji zapalujeme oheň pomocí zápalek nebo zapalovače. I o tom by se dal napsat článek. My se ale zaměříme na různé další způsoby, jak zapálit oheň. Některé z nich se skutečně používaly nebo dosud používají, jiné představují spíš…
Skautské okénko: Jak se neztratit v přírodě?
Jste na výletě a zabloudili jste. Máte s sebou mapu. Nevíte ale, jak ji natočit, aby vám poradila směr další cesty. Potřebujete tedy zjistit, kde je sever. Ale ouha, jste bez kompasu! Co s tím? Způsobů, jak v přírodě určit sever, je…
Komentáře (0)