Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. Co se u nás děje
  3. Novinka expozice „Už vím proč“

Novinka expozice „Už vím proč“

20.07.2021

Přijďte navštívit přes 30 nových exponátů ve 4. patře iQPARKU v expozici „Už vím proč“.

Minulý rok na jaře jsme pro vás otevřeli novou expozici „Už vím proč“. Vzhledem k protipandemickým opatřením jsme ji bohužel museli zanedlouho po otevření opět uzavřít. Možná jste si tak ani neměli šanci této krásné nové expozice všimnout.

 

„Už vím proč“ by mělo být odpovědí na nejrůznější otázky, které se zrodí v hlavách našich nejmenších návštěvníků při ovládání, zkoušení, hraní si s novými exponáty.

Exponáty byly navrženy tak, aby co nejvíce bavily ty nejmenší návštěvníky a mohli je ovládat sami nebo s pomocí svých rodičů, byly co nejvíce hravé, zábavné a hlavně edukativní. I proto u exponátu návštěvník nalezne nejen obrázkový návod, ale také vysvětlující destičku ve tvaru Sovy, na které je pomocí jednoduchého rozfázovaného obrázku vysvětlen princip, fyzikální jev, který ho provází.

Na expozici se pracovalo rok. Expozice vznikla za podpory nadace Škola hrou, která finančně zaštítila vybudování celé expozice spolu s doplněním o nové exponáty.

Nenechte si ujít nejoblíbenější exponáty jako jsou Katapult, Svítící tyčky, Bernoulliho fukar nebo Obří prostrč bez dotyku.

V letních měsících máme OTEVŘENO DENNĚ od 10 do 18 hodin.

Zakoupení vstupenky ONLINE ZDE.