Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Intro

Řemesla a společnost

Řemesla a společnost

Program je zaměřený na polytechnické vzdělávání pro předškolní děti. Děti během programu několikrát navštíví dílničky v science centru, kde jsou pro ně připraveny aktivity rozvíjející jejich manuální zručnost. Část aktivit se může odehrát ve školce dle dostupného vybavení. Program propojuje aktivity v MŠ s aktivitami v science centru, kde je zázemí a vybavení, které není v mateřských školách běžně dostupné. Prostřednictvím praktických činností si děti budují kladný vztah k řemeslům a manuálním činnostem a seznámí se se sociálně-kulturní úlohou řemesel ve společnosti. Aktivity odpovídají vzdělávacím oblastem Dítě a společnost a Dítě a svět. Během programu si děti v dílničkách vyrobí jednoduchý výrobek, který si odnesou domů/do školky. 

Řemesla a společnost - popis programuŘemesla a společnost - popis programu (pdf dokument, 92 stran)

Další nápady na výrobu jednoduchých produktů s dětmi v podobě videonávodů:

 

 

Zpráva o ověření programu v praxi:

Zpráva o ověření programu v praxiZpráva o ověření programu v praxi

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace