Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Výroba domečku

Cílem programu je společně postavit dům ze dřeva, do akce jde celá třída. Děti se seznámí s truhlářskou, kreativní i designerskou prací, jednoduše polytechnická výchova se vším všudy. A domeček si odnášíte s sebou do MŠ. 

Děti si vyzkouší práci v hrubé dílně (smirkování, šroubování, řezání, lepení, stříhání, skládání), seznámí se z řezáním na laseru a gravírováním. Současně se seznámí s dalšími možnostmi chytré dílny (3D tiskárna) a bezpečností práce.

Polovina třídy pracuje na sestavování domečku, výrobě obyvatel a doplňků. Druhá polovina se paralelně věnuje sestavování dřevěného nábytku, který dekoruje, barví a také vyrábí doplňky.

Vzdělávací cíle programu: 

Probuzení zájmu o tvořivou a činnostní práci a její provázání s životními potřebami a potřebami společnosti. 
Vytvoření nezastupitelného místa v celostním rozvoji dítěte, protože pracuje s více oblastmi psychického rozvoje, jako jsou například znalosti a manuální dovednosti, verbální vyjadřování, představivost, vytrvalost.
Rozvíjení kooperativních a komunikativních dovedností, tolerance, řešení problémů a další. Při polytechnickém vzdělávání se děti seznamují se základy techniky a výroby, technologickými postupy, s pracovními dovednostmi a návyky, s různými materiály a nástroji.
Rozvíjení kreativity dětí při hledání vlastních pracovních postupů během pracovních činností.
Vytváření správných pracovních návyků, vlastního úsudku, správnému odhadu svých možností i posílení komunikačních i kooperativních dovedností.

Typ programu
iQFABLAB
Vhodné pro ročníky
Cena
4000 Kč/třída
Délka programu
2 hodiny
Počet osob
15 - 25 žáků (2-4 doprovody aktivně zapojeny do programu - dle věku dětí)