Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Vyrábění ze dřeva - Novinka

Cílem programu je seznámit žáky s truhlářskou a designerskou prací v duchu polytechnického vzdělávání.  Každé dítě si vyrobí svou originální dřevěnou lodičku s pohonem. Prostor bude i pro kreativitu a výtvarné vyjádření při vytváření lodních doplňků. 

Děti si vyzkouší práci v hrubé dílně (smirkování, vrtání, řezání, lepení, stříhání, skládání), zlepší si své manuální dovednosti a výtvarné cítění. Během programu se třída rozdělí na dvě poloviny. První půlka vyrábí základní tvar lodičky v hrubé dílně, vybavené ponky a potřebným nářadím, druhá si zatím skládá, lepí, vybarvuje a případně šije jednotlivé lodní doplňky, např. vlajku, kormidlo, kýl, kotvu, záchranné kruhy, zábradlí, námořníka atd. Poté se obě skupiny vymění. 


Vzdělávací cíle programu: 
Probuzení zájmu o tvořivou a činnostní práci a její provázání s životními potřebami a potřebami společnosti. Rozvíjení kooperativních a komunikativních dovedností, tolerance, řešení problémů a další. Při polytechnickém vzdělávání se děti seznamují se základy techniky a výroby, technologickými postupy, s pracovními dovednostmi a návyky, s různými materiály a nástroji.
Rozvíjení kreativity dětí při hledání vlastních pracovních postupů během pracovních činností.
Vytváření správných pracovních návyků, vlastního úsudku, správnému odhadu svých možností i posílení komunikačních i kooperativních dovedností.
 

Typ programu
iQFABLAB
Vhodné pro ročníky
Cena
4 000Kč/program
Délka programu
120 min.
Počet osob
15 - 30