Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Únik z rostlinné buňky

Únik z rostlinné buňky probíhá formou 2hodinové únikové hry, kde se podíváme pod „povrch“ rostlin, tedy na rostlinnou buňku a funkce jejích jednotlivých organel.

Hra probíhá v naší biologické laboratoři a je připravena pro šest týmů, které mezi sebou budou soutěžit, kdo jako první získá klíč od rostlinné buňky. Každý tým má k dispozici vše potřebné na svém stole, představujícím zmenšenou botanickou laboratoř. Kromě mikroskopů, zkumavek a dalšího vybavení zde žáci najdou tajemnou schránku s uzamčenými rostlinnými organelami. Cesta ke klíči vede přes zábavné experimenty zaměřené na rostlinnou říši až po důmyslné šifry, které týmům napoví, jak postupovat dál. Kdo dokáže odhalit tajemství všech 7 organel, získá nápovědu k objevení tajemného kryptexu s klíčem. Každý tým může požádat o několik nápověd, za které zaplatí časovou penalizací. Tým s nejnižším celkovým časem vyhrává. Limit pro všechny týmy je 2 hodiny bez započítané penalizace.

Typ programu
Laborka
Cílové předměty
Biologie, Přírodověda
Vhodné pro ročníky
Cena
3 000 Kč/program
Délka programu
90-120 min.
Počet osob
15 - 25