Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Síla a pohyb

V tomto programu žáci využijí Newtonovy zákony k tomu, aby porozuměli prováděným pokusům. Například rozhodnou, jaký druh pohybu těleso koná vzhledem k jinému tělesu nebo určí v konkrétní jednoduché situaci druhy sil působících na těleso, jejich velikost, směry a výslednici.

Mezi očekávanými výstupy v Rámcovém vzdělávacím programu už sice nenajdeme Newtonovy zákony, ale to neznamená, že přestaly existovat nebo že úplně zmizely ze školské fyziky. V našem programu si s nimi žáci hlavně pohrají a zároveň je využijí k tomu, aby provedeným pokusům porozuměli. Zkusí si postavit co nejvyšší věž, která navzdory okolnostem setrvá v klidu, zajezdí si se vznášedlem, pomocí modelu zjistí, proč auto i na rovné silnici potřebuje motor, objeví nezbytnost dostředivé síly pro zdárné projetí zatáčky, budou se přetahovat o lano, vystřelí si z děla, … Měřit ani počítat v tomto programu nebudou, jejich úkolem bude pouze pozorovat pohyb daného tělesa a pomocí našeho originálního taháku identifikovat výslednou sílu, která na těleso působí.

Typ programu
Velké Laborky
Cílové předměty
Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
2 500 Kč/program
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25