Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Radioaktivita pro SŠ 

Při tomto programu budou žáci pracovat přímo se zdroji radioaktivního záření, samozřejmě bezpečnými, a budou je zkoumat pomocí částicové kamery MX-10 a souprav Gamabeta.

Pomocí digitální částicové kamery MX-10 na vlastní oči uvidí jednotlivé druhy záření a společně s lektorem prozkoumají vlastnosti Alfa záření.

Pomocí digitální částicové kamery MX-10 na vlastní oči uvidí jednotlivé druhy záření. Za pomoci výukových souprav Gamabeta, odhalí základní vlastnosti záření, jeho závislost na druhu a tloušťce vrstvy stínícího materiálu. Praktickým experimentem pochopí význam termínu poločas rozpadu, zopakují si např. pojmy nukleon nebo izotop a pomocí naší originální pomůcky vytvoří rozpadovou řadu uranu a thoria.

Celé téma radioaktivity a jaderné energie tedy absolvují komplexně, propojí si poznatky a pochopí souvislosti z fyziky a chemie.

Typ programu
Velké Laborky
Cílové předměty
Chemie, Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
2 500 Kč/program
Délka programu
90 - 120 min
Počet osob
15 - 25