Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Práce se dřevem / Laser

Cílem programu je žáky prakticky seznámit s vektorovou grafikou, řezáním a gravírováním pomocí laseru. Žáci se také seznámí se základy truhlářské práce a rozvinou svou manuální zručnost.

Na začátku kurzu se třída rozdělí na dvě poloviny.
První začne na počítačích tvorbou grafického návrhu por laserové gravírování, druhá polovina začne v dílně manuálně opracovávat svůj výrobek.
V úvodu části věnované laseru se žáci dozví, co definuje vektorovou grafikou, jaké má využití a kde ji používáme. Poté si osvojí základy práce s vektorovým programem a sami si připraví finální podobu návrhu. Na závěr přejdou s lektorem k laseru, kde si názorně ukáží, jak laser pracuje, a vypálí si do dřeva vlastní grafiku.
Skupina, která začíná prací v dílně se seznámí s bezpečností práce, s nástroji, které bude používat na konkrétní výrobek. Lektor také vysvětlí postupy při řezání, vrtání i broušení tak, aby si odnesli čistě opracovaný výrobek.
Obě poloviny se poté vymění a dokončí svůj výrobek do finální podoby.
 

Typ programu
iQFABLAB
Vhodné pro ročníky
Cena
250 Kč / žák
Délka programu
3 - 4 hodiny
Počet osob
max. 27
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace