Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Nanosvět

Laborky se skládají ze dvou částí. Úvodní přednáška žáky seznámí s nanotechnologiemi jako perspektivním novým oborem, vlastní laboratorní cvičení pak propojí poznatky z fyziky, chemie, biologie a materiálového inženýrství s praktickým využitím nanotechnologií. 

Během laborek se žáci seznámí s principy a využitím nanotechnologií jako perspektivního oboru, který propojuje poznatky z fyziky, chemie, biologie a materiálového inženýrství. Vyzkouší si laboratorní výrobu polymerních nanovláken, prozkoumají další moderní nanomateriály -  superhydrofobní povrchy, ferrofluid nebo paměťový drát. Zjistí také, co způsobuje zvýšenou reaktivitu nanočástic a jaké je jejich využití v katalýze a při ekologické likvidaci nečistot ve vodě i v ovzduší.


Učivo dle RVP: Chemický průmysl v ČR – výrobky v oblasti nanotechnologií. Faktory ovlivňující rychlost chemických reakcí – plošný obsah povrchu výchozích látek, katalýza, čistota vody, ovzduší, uhlík, železo a jeho oxidy, vlastnosti a použití syntetických vláken, léčiva, elektronová mikroskopie, magnetismus.

 
 
Typ programu
Laborka
Cílové předměty
Chemie, Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
1 500 Kč/program
Délka programu
45 - 60 min.
Počet osob
8 - 15