Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Matematicon - Novinka

Cílem programu je řešit matematické úlohy s využitím exponátů v nové expozici MatematiUm. Žáci mohou používat jednotlivé exponáty, a tím se inspirovat a motivovat k řešení jednotlivých úloh tak, jak to ve škole není možné. Naše expozice nabízí exponáty využitelné napříč jednotlivými ročníky, proto je tento program vhodný pro žáky prvního a druhého stupně základní školy ale i pro školy střední.

Náš program je rozdělen do tří částí. První část zahrnuje společný úvod dle výběru. Úvod  populární formou ukazuje na propojení matematiky s jinými obory, jako je chemie, výtvarná výchova nebo třeba vaření. Druhá část probíhá v expozici, kde žáci ve dvojicích řeší úlohy z pracovních listů. Pracovní listy jsou přizpůsobené jednotlivým ročníkům i pokročilosti v rámci školního roku. Během práce v expozici je žákům připraven pomoci přítomný lektor. Třetí část programu je závěrečnou částí, která zahrnuje společné vyhodnocení jednotlivých úloh a ukázku správných řešení.
RVP  nestandartní úlohy

Vhodné pro ročníky
Cena
2 000 Kč/program
Délka programu
90–120 min
Počet osob
15–30