Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Mapa lidského těla

Program se skládá z několika stanovišť zabývajících se orgánovými soustavami člověka. Na každém stanovišti je příslušný anatomický model a odpovídající doprovodná aktivita. K řadě aktivit využíváme jedinečné pomůcky vlastní výroby.

Například krevní oběh žáci prozkoumají pomocí robůtka OZOBOTA. Na tabletech se seznámí se základy znakové řeči a s využitím Pichtova psacího stroje také s Braillovým písmem. Díky laserům a soustavě čoček poznají anatomii oka a porozumí základním zrakovým vadám. Pomocí speciálních pomůcek zjistí, za co odpovídají jednotlivé části mozku, a možná je překvapí, že zdravotní stav člověka lze posoudit i podle barvy jeho moči. Oblíbenou aktivitou je měření délky jednotlivých částí trávicí soustavy, protože žáci se musí doslova prohrabat jejím věrným modelem. A samozřejmě si otestují i své vlastní tělo, a to při prozkoumávání papilárních linií na prstech nebo při měření síly stisku ruky.

Nedílnou součástí workshopu je práce s mikroskopy. Pod nimi žáci najdou vzorky základních druhů svaloviny, patologických tkání plic, tenkého střeva, kůže a typů krevních buněk. Díky anatomickým modelům si budou moct podrobně prohlédnout a doslova osahat například kůstky v lidském uchu, srdeční chlopně, kostru člověka či prenatální vývoj jedince.

Učivo dle RVP: anatomie a fyziologie - stavba a funkce jednotlivých částí těla, orgány, orgánové soustavy (opěrná, pohybová, dýchací, trávicí, vylučovací, oběhová, řídící, smysly, rozmnožovací, kůže); fylogeneze a ontogeneze člověka - rozmnožování člověka; dědičnost a proměnlivost organismů, nemoci

Typ programu
Velké Laborky
Cílové předměty
Biologie, Přírodověda
Vhodné pro ročníky
Cena
2 500 Kč/program
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25