Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Energie

Žáci se tu seznámí s nejdůležitějšími prostředky získávání elektrické energie: dynamem, resp. alternátorem, chemickými články a fotovoltaikou.

Objeví shody a rozdíly mezi dynamem, resp. alternátorem a elektromotorem (že dokonce obě funkce může zastat jedno a totéž zařízení), uvědomí si základní princip a podmínky fungování chemického článku, rozeberou běžně užívaný suchý článek, sestaví chemický článek využívající jejich vlastní tělo coby zdroj elektrolytu, vytvoří sérii fotovoltaických článků a zjistí, jak závisí napětí generované fotovoltaickým panelem na poloze Slunce vůči danému místu na Zemi.
 
Učivo dle RVP pro SŠ: elektromagnetická indukce, princip chemických zdrojů napětí, podstata fotoelektrického jevu, měření elektrického napětí
 
Učivo dle RVP pro ZŠ: stejnosměrný elektromotor, vliv změny magnetického pole v okolí cívky na vznik indukovaného napětí v ní, výroba elektrické energie, výhody a nevýhody využívání různých energetických zdrojů, zdroj napětí, měření elektrického napětí

 
 
Typ programu
Malé Laborky
Cílové předměty
Chemie, Fyzika
Vhodné pro ročníky
Cena
1 500 Kč/program
Délka programu
45 - 60 min.
Počet osob
8 - 15